Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları

Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları

Hayatımızda bazı ürünlerin gerçekte ne için yapıldıklarını ve üzerinde bulunan bazı kısımların gerçekte ne işe yaradığı hakkında az bir bilgiye sahibiz. Oysaki hayatımızın her alanında pratik bilgiler bulunur ve bunları uyguladığımız zaman işlerimizin kolaylaşır. Mutfak, sağlık, giyim ve pek çok alanda hayatınızı kolaylaştıracak ipuçları bulunur.

Sağlık Alanında İpuçları

Basit bir rahatsızlık ve doktora gidememe gibi nedenlerden dolayı bazı pratik bilgiler hayatımızı oldukça kolaylaştırır. Gözaltı morluklarına karşı salatalık meyvesinin rendelenmiş halini gözaltımıza koyduğumuzda morluklar azalacaktır. Boğaz ağrısı çekilirken sıcak sudan daha yarayışlı olan şey soğuk su özellikle dondurmadır. Mide bulanma sırasında kahveyi toz halinde çiğnemek mide bulantısını hafifletecektir. İshal durumunda kuru kahve içerisine biraz limon eklenip yoğun bir karışım elde edilir. Bu karışımından bir tatlı kaşığı alındığında ishalin azaldığını göreceksiniz. A vitamini deposu olan havuç tüketmek gün içinde yüzünüzün canlı görünmesini sağlar.

Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıran Bilgiler

Kullanılan kül tablalarının içindeki küllerin uçmasını engellemek için içerisine bir miktar su eklenir. Misafirlere farklı bir sunum vermek için kahveyi buzlukta dondurup süte eklenmelidir. Kurulan turşuların tuz miktarını ayarlamak içine içerisine yumurta konulur. Eğer yumurta su yüzeyinde kalıyorsa tuz miktarı iyidir. Makarna suyuna kaynarken tuz atıldığında, makarnanın dağılmadan pişirilmesi sağlanır. Süt kaynatırken sütün taşmaması için tencerenin üstüne tahta kaşık konulur. Tahta kaşık sayesinde sütün taşması engellenmiş olur. Yapılan muhallebilerin üzerleri hemen donar ve hoş görüntü elde edilemiyor. Bundan dolayı yapılan muhallebilerin üzerine streç film kaplanır. Bunun sayesinde muhallebiler üzeri donmadan soğurlar. Soğan doğrarken gözlerin yaşarmaması için sakız çiğnemek göz yanmasını engeller. Çöp kutusu üzerinden yayılan pis kokuları engellemek için karbonat kullanılır. Karbonat sayesinde kötü kokular engellenmiş olur. Yumurtanın sarısını ve beyazını ayırmada kullanılacak en pratik yol su şişesi. Su şişesinin vakum görevi yaparak beyaz ve sarı kısmını rahatça ayırdığını görebilirsiniz.

Makyaj Yaparken Kolaylık Sağlayan Bilgiler

Pek çok kişinin tırnakları fazla ojeden dolayı sararmaktadır. Bu sararma lekesini gidermek için tırnakları sirke ile silmek, saramaya iyi gelecektir. Makyaj yapmadan önce yüzünüze krem sürerek fondötenin daha eşit görünmesi sağlanacaktır. Kuru havada dudaklarda çatlamalar meydana gelir. Bunu önlemek için ve çatlakların geçmesi için kantaron yağı kullanılabilir. Rimeli uygulamadan önce kirpiğin altına kâğıt yerleştirilir. Bu sayede rimelin bulaşması engellenmiş olur. Yağlanmış saçlara pudra dökülerek yayılır. Bu işlem sayesinde yağlı saç görününüm giderilmesi sağlanır. Dudaklara uygulanan ruj öncesinde yüze uygulanan pudradan sürülür. Bu şekilde rujun kalıcılığı uzar ve pürüzsüz görünüm elde edilir.

Evinizdeki Bitkiler İçin Pratik Bilgiler

Evde yetiştirilen bitkilerin en önemli sorunu sineklerdir. Sinekler bitkiye zarar vermezler fakat insanları rahatsız ederler. Bunu engellemek için saksı diplerine sigara izmariti ya da kül koymak bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Saksı diplerine kaynamış yumurtanın suyunu soğutup dökmek kalsiyum ihtiyacını karşılamaktadır. Saksıda yetiştirilen çilek meyvesinin topraktan temasını kesmek, yaralanmamasını sağlar. Bunun için toprağa biraz lif konulursa meyve korunmuş olur.

Kıyafetler İçin Pratik Bilgiler

Kışın kullanılan kazakların en büyük sorunu topaklanmalarıdır. Yün topaklarının temizlenmesinin en pratik yolu jilettir. Jilet sayesinde basit bir şekilde tüyler gidecektir. Süet kıyafetlerin üzerindeki oje lekesini geçirmek için oje törpüsü kullanılmalıdır. Özellikle karlı havalarda ayakkabı yüzeylerin kayganlığını önlemek gerekiyor. Bunun için ayakkabı tabanları törpülenir. Törpü sayesinde sürtünme olayı olur, kayganlaşma ortadan kalkar. Yağ lekelerini ise bebek pudrası ile geçirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder