İPUÇLARIM

Sigara nikotin yüzünden oluşan lekelerin çıkarılması

Sigara nikotin yüzünden oluşan lekelerin çıkarılması

Sigaranın içerisinde bulunan nikotin elbiselerin üzerine sinerek kötü kokuların oluşmasına sebep olurlar. Çevrenizdeki insanlar tarafından çok itici olan kokulardan kurtulmak mümkündür.

Aslında en doğrusu sigarayı bırakmak olmalı ama sigara tiryakileri için çok zor bir durummuş gibi düşülmektedir. Sigarasız bir hayat emin olun ki sağlıklı uzun bir yasam demektir.

Elbiselere sinen sigara kokularından kurtulmak için yapılması gereken, doğru kumaş yapısına doğru yıkama metodu olacaktır. Konuyu uzatmadan sigara kokularına iyi gelecek yöntemlere geçelim.

Nikotin Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Yünlü ve ipekli kumaşları bol oksijenli su ile yıkayınız. Oksijenli su tüm eczanelerde bulunmaktadır. Bir litresi yaklaşık 2-4 TL arasındadır. Alternatif olarak alkolde kullanılabilir. Sentetik olmayan tüm kumaşlar için alkolü kullanabilirsiniz.

El ve parmaklara sinen sigara kokuları için BURDAKI konumuza bakabilirsiniz.
Eve sinmiş sigara kokusundan kurtulmak içinde BURDAKI konumuz size yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Serdar dedi ki:

  Güzel bilgiler için teşekkürler.

 2. medyum dedi ki:

  İçmeyin şu sigarayı en iyisi.Sigaranın sana kattığı bir şey var mı,yok.Beyninizi o derece bağımlı yapıyor ki kimyasallar,sana hükmediyor.Herkes çabalasın ve bıraksın.

  1. Hasan Kabaoğlu dedi ki:

   Kimyasal değil, doğadan gelir tütün… Asıl çevremizdeki diğer kimyasallara bakalım …

   1. Volkan dedi ki:

    Organik ve inorganik maddeler dünyadışı başka bir boyutu tarif etmez, bilhakis yaşadığımız doğanın yapıtaşlarıdır. Tütün de bir çok kimyasal maddeden oluşur, işlenince ve yakılınca dumanı onlarca kimyasaldan oluşur. Kimya olmadan madde olmaz 😉

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.