Ahşap Zeminler Nasıl Temizlenir?

Ahşap Zeminler Nasıl Temizlenir?

Eğer ahşap zeminler iyi bir şekilde döşenmişler ise bu zeminler çok az bir şekilde bakıma gerek duyarlar. Ahşap zeminler vernik, poliüretan ve diğer dolgu maddelerini barındırırlar. Fakat ahşap zemin türü ne olursa olsun ahşap zeminlerdeki kiri ve tozu temiz ve nemli bir bez çıkarabilir.

Her gün düzenli olarak temiz ve kuru bir bez ile ahşap zeminleri silmek ahşap zeminin içine girmek sureti ile ahşap zeminde yıpranmaya neden olacak olan çakıl ile toz sorunundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Ahşap Zemin Bakım Ve Temizliği

Ama ahşap zeminler günlük ve düzenli bakıma sahip olsalar da zaman içinde bilhassa sürekli olarak kullanılan alanlarında aşınma sorunu başlayabilir. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız yine aynı zemin için kullanılan ve aynı cinsten olan bir dolgu malzemesi ile rötuş yapmanız gerekir.

Rötuş yapmak için kullanılan malzemenin ahşap zemin için uygun olan bir dolgu malzemesi olması önemlidir. Çünkü her dolgu malzemesi her türlü ahşap yüzey için uygun değildir. Ayrıca farklı dolgu malzemeleri de birbirleri üzerine kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bunun dışında eğer ahşap bir zeminin üzerine bal mumu sürülmüş ise bal mumu tabakasının izi tamamen çıkana dek ya da tüm ahşap yüzey tamamen zımparalana dek yeniden düzgün bir şekilde dolgu yapılamaz.

Ahşap yüzeylere dolgu uygulamak çok önemlidir. Çünkü dolgu ahşap yüzeyi eğilme ya da kabarmaya neden olabilecek olan nemlenmeden korur.
Bunların haricinde ahşap yüzeyleri korumak için sandalye ya da masa gibi taşınabilir olan mobilyaların altına koruyucu plastiklerin yerleştirilmesi şarttır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder