İPUÇLARIM

İş Kıyafetleri Nasıl Temizlenir?

İş Kıyafetleri Nasıl Temizlenir?

Aşırı bir şekilde kirlenmiş olan iş kıyafetleri bekletilmeden hemen yıkanmalıdır. Aşırı kirlenmiş olan iş kıyafetlerinin lekelerini ilk önce çamaşır sabunu ile silin. Daha sonra kıyafetleri sıkı bir şekilde rulo yapıp plastik temiz bir çanta içinde en az 12 saat süre ile bekletin.

En az 12 saat sonra ya da mümkünse 1 saat sonra çamaşır makinesinin uzun programında sıcak ve köpüklü bol su ile iş kıyafetlerini yıkayın. Makinenizde ön yıkama programı var ise ön yıkama yapmanız daha iyi olacaktır. Yıkama işlemlerinden sonra durulamayı sıcak olarak yapmanız lekelerin çıkmasına yardımcı olacaktır.

Yağlı iş Tulumları

Yağlı kirlenmiş iş tulumlarınızı herhangi bir talk pudrası ile pudralayabilirsiniz. Çok ağır ve yağlı lekeleri ise tırnak ya da diş fırçası ile fırçalayın. Tulumları da plastik poşete sarın ve en az 12 saat boyunca poşetin içerisinde bekletin. Pudrayı tulumdan arındırmak için de dışarıda silkeleyin. Daha sonra tulumu sabun ile ovup yukarıda anlatıldığı işlemleri uygulayın.

Unutmayın!
İş tulumların sürekli temiz tutmak için tulumlar kirlenir kirlenmez müdahale etmeniz önemlidir. Zaman geçtikçe tulumun içine işleyen lekeleri çıkartmak da güçleşecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.