İPUÇLARIM

Kahve lekesi çıkarma yöntemleri, Kahve lekesini temizleme

Kahve lekesi çıkarma yöntemleri, Kahve lekesini temizleme

Kahve lekesi bazen çok kolay temizlenen bir lekedir. Ama kahve lekesini hangi yollar ile temizleyeceğimizi bilmezsek bu bazen hoş olmayan sonuçlar doğurabilir. Kahve hemen hemen her yere dökülebilecek bir şey olduğu için çamaşırlarda ya da mobilyalar da aynı leke çıkartma taktiği ile kahveyi çıkartmayı denememeliyiz. Çünkü mobilya ya da nazik çamaşıra dökülen kahve ve oluşturacağı lekenin arasında farklar oluşacaktır ve bu farklar dikkate alınmaz ise o zaman kahve lekesini çıkartmak yerine mobilyaya ya da nazik çamaşıra zarar verme riskimiz doğar. Bu neden ile bugün leke çıkartma konumuzda kahve lekesine değinmek istedim. Makalemizde kahve lekesinin hangi çamaşır ve eşyalar üzerinden nasıl çıkarılacağını hızlı bir şekilde gözden geçireceğiz.

Kahve Lekesini Çıkartma Yolları

Beyaz Pamuklu Kumaş Üzerinden kahve lekesi çıkarma: Eğer kahve lekesi canım beyazlarınıza dadanmış ise panik yapmayın. Sakin olun ve hemen sabunlu suya baş vurmayın. Çünkü bu lekeyi beyaz pamuklunuz üzerinden sabunlu su ile çıkartamazsınız. O yüzden hemen lekeyi oksijenli su ile silin. Eğer leke inatçı çıktıysa o zaman mecbur sulandırılmış kaliteli bir çamaşır suyu kullanmanız gerekecek.
Renkli Kumaş Üzerinden kahve lekesi çıkarma: Bu tür bir durumunda en iyi çözüm kahve lekesi olan bölgeye bir miktar gliserin sürmek ve daha sonra lekeli kısmı ılık su yardımı ile yıkamaktır.
Nazik Kumaş Üzerinden kahve lekesi çıkarma: bu tür bir leke olayında deneyebileceğiniz ilginç ama işe yarar bir yöntem vardır. Biraz sıcak suya biraz gliserin damlatın ve biraz da yumurta sarısı ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışım yardımı ile de kahve lekesi olan bölgeyi silin ve daha sonrasında ılık su ile durulayın.

kahve lekesini nasil cikartirim
Halı Üzerinde kahve lekesi çıkarma: eğer kahve halınızı üzerine dökülmüş ise o zaman hemen lekeli bölgeyi beyaz sirke ve alkol yardımı ile silin. Daha sonrasında lekeli kısmı su ile arındırın.
Cilalı Ahşap Üzerinde kahve lekesi çıkarma: cilalı ahşaplarınızdan kahve lekesini çıkartmak için lekeli bölgeyi oksijenli su ile silin ve daha sonra lekeli ve sildiğiniz kısmı cilalayın. Mobilyanız eskisi gibi parlak ve güzel olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.