Eski Etekten Çanta Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Eski Etekten Çanta Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kimi zaman etekler eskir, kimi zaman modası gider, kimi zaman da bir türlü bu eteği ne yaz giyebiliriz ne de kış. Bu tür etekleri genelde atmaya kıyamayız ve hiçbir zaman tekrar giyemeyecek olsak da gardırobumuzda yer kaplamaya devam ederler.

Bir eteğin kapladığı yerden ne olur demeyin siz de biliyorsunuz ki sevgili hanımlar konu hiçbir zaman sadece tek etek olmaz.

Fakat burada asıl önemli olan atmaya kıyamadığımız eteklerimizi yeniden hayatımızda şık bir şekilde kullanmanın bir yolunu bulmaktır. İşte bizde bugün burada bunu yapacağız.

Gerekli Malzemeler
Dikiş makinesi, sağlam bir kumaş yapıştırıcısı, toplu iğneler, atmaya kıyamadığımız eğer varsa bilhassa kadife etek, istediğim şık birkaç gül ya da benzeri motif.

Eski Etekten Çanta Yapımı

Eski etekten canta 1Eski eteği alıyoruz ve çalışma masamıza eteği tersine çevirip yırtmaç yerini toplu iğneler ile birleştiriyoruz. Sonra dikkatli bir şekilde yırtmaç yerini dikiş makinesinde dikiyoruz. (Var ise astarı yırtmaç yerine birleştirmeyin.)

Eski etekten canta 2Daha sonra alttaki eski dikiş yerini söküp yeniden dikiş payı alıp toplu iğneler ile 1 cm kadar işaretliyoruz. Unutmayın sevgili hanımlar içe kıvırmıyoruz sadece eski dikiş yerini açıyoruz ve 1 cm kadar toplu iğneler ile işaretleyip yine toplu iğnelerin hizasında dikiş makinesi ile dikimini yapıyoruz.

Eski etekten canta 3Sonrasında eteği çalışma masamıza yatırıyoruz ve yukarıdaki resimdeki gibi ortaya büyük bir U harfi yanlara da ters L harfi çiziyoruz.

Eski etekten canta 4Şimdi çizdiğimiz kısımları makas ile dikkatli bir şekilde kesiyoruz.

Eski etekten canta 5En üst taraftaki uçları dikiş makinesinde dikiyoruz.

Eski etekten canta 6Astarın kenarlarını çantanın kolları ile birleşmesi için astarı kumaşa kumaş yapıştırıcısı ile birbirine yapıştırıyoruz.

Eski etekten canta 7Bu şekilde tamamen astar iç tarafa yapışmalıdır.

Artık çantanızın üzerine dilediğiniz süsleri yapıştırabilir ya da dikebilirsiniz.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder