Bereye Keçeden Dizayn Nasıl Uygulanır? Resimli Anlatım

Bereye Keçeden Dizayn Nasıl Uygulanır? Resimli Anlatım

Kış aylarının yavaş yavaş yaklaşmaya başladığı bu sıralarda kışlık kıyafetlerde yerlerinden çıkartılmaya başlıyor. Çoğu zaman da ilk çıkartılan kışlık eşya arasında bereler oluyor.

Bereler her kış nedense yerlerini yeni bir bereye bırakır öyle değil mi? Çünkü eski bere geçen kış boyunca giyilmiştir ve herkes bu bereyi artık tanıyordur. Bizde bu yüzden her kış yeni bir bere alarak kışlık gardırobumuza yeni bir bere daha ekleriz.

Bu kış eski berenizi değiştirip yenisini almak yerine eski berenizi keçe ile yeniden dekore etmeye ne dersiniz?

Gerekli Malzemeler
Keten ya da sıkı bir pamukludan yapılmış olan bir tane bere, yün fitil, değişik şekilleri olan metal küçük kek kalıpları, ütü, dikiş yüzüğü, iğne paspası ya da büyükçe bir fırça, keçe iğnesi.

Bereye Keçeden Dizayn Uygulama

kece 1Berenin üzerine dizayn etmek istediğiniz kek kalıbını istediğiniz bölgeye koyun.

kece 2Daha sonra kek kalıbı ile belirlediğiniz bölgenin altına büyük fırçayı ya da iğne paspasını koyun.

kece 3Sonrasında keke kalıbını bere ile fırçanın üzerine koyun ve kek kalıbının içerisine yün filini tiftik ederek yerleştirin.

kece 4Sonra keçe iğnesini alın ve kalıbın içerisindeki yün fitile derin bir şekilde arka arkaya ve olabildiğince hızlı bir şekilde batırıp çıkartmaya başlayın. İğnenin yün fitilden sonrasında berenin içinden en alttaki fırçaya her seferinde ulaştığından emin olun. Böyle bir işleme alışık değilseniz parmaklarınızı korumanız açısından dikiş yüzüğü takmayı isteyebilirsiniz.

Ayrıca iğneyi yan değil dikey açıdan bütün işlem boyunca tutmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

kece 5Yün fitilin iyice berenin dokusuna işlediğini düşündüğünüzde kek kalıbını çıkartın ve gerekli olan son dokunuşları isterseniz normal bir iğneyle de yapabilirsiniz.

Eğer bazı açık alanların kaldığını fark ederseniz bir parça daha yün fitil alıp aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

kece 6Yukarıda da gördüğünüz üzere yün fitilin içe doğru ittiğiniz kısımları berenin iç kısmında kalacaktır.

kece 7Daha sonra ütünüzün yün ve su püskürtmeli programında hafif ısıda berenin üzerine işlemiş olduğunuz motifi ütüleyin. Unutmayın kuru ütüleme yaparsanız deseni yakabilirsiniz.

Bu yüzden eğer ütünüzde su püskürtme programı yok ise ütü öncesi motifin üzerine bolca su serptiğinizden emin olun.

Gördüğünüz üzere burada sadece bereyi ele alarak keçe motif ekleme işlemini uyguladık.

Ama siz bu noktada durmak zorunda değilsiniz. İsterseniz sevdiğiniz çantanıza, isterseniz kazağınızın kenarına, isterseniz sevdiğiniz kazağınızın dirsek kısımlarına isterseniz kışlık montunuza ya da odanızdaki kışlık keten perdelere dekoratif amaçlı istediğiniz renkte ve desende keçe dizaynı uygulaması yapabilirsiniz.

Keçe dizaynı yaparken aynı kumaşın üzerine çift hatta 3 ila 4 farklı renkte yün fitil uygulayabilir ya da yün fitil renklerini aynı anda karıştırıp tek motif üzerine uygulayabilirsiniz.

Aslına bakarsanız keçe dizaynı evdeki hemen hemen tüm giysiye ve keten olan her türlü ev eşyasına uygulayabilirsiniz. Bu tutacaktan havlu kenarlarına kadar her türlü eşya olabilir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder