Örgü İle Yıldız Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Örgü İle Yıldız Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Bu modelimizde yıldızlar sanki üst üste gelmiş olan bir modeli işleyeceğiz. Minicik ve üst üste görünen yıldız modelimizde özellikle sonbahar ya da kış zamanı için şık yelekler veya bebek battaniyeleri örebilirsiniz.

Örgü İle Yıldız Modeli

Bu örgü modelini işlerken kullandığınız ipin ön görülen şiş numarasının en az 2 katı daha büyük şişleri kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca 4 ve dördün katları ve artı 1 ilmik sayısına uyarak ilmik atmanız gerekiyor.

yildiz orgu 1Sol taraftaki ilk 3 ilmiğin arkasından sağ taraftaki şişi geçirin ve düz örgü örün.

yildiz orgu 2Sağ taraftaki şişe ip atın ve 1 tane düz örgü örüp yine 3 ilmiğin arkasından sağ taraftaki şişi geçirin ve düz örgü örün.

Aynı şekilde ilk sırayı örmeye devam edin. Sıra sonunda 4 değil de 2 ya da 3 ilmik kalmış ise bu ilmikleri düz örgü ile örün ve şişi diğer tarafa çevirin.

yildiz orgu 3İkinci sırada tüm sırayı ters ama gevşek olarak örün. Bu sırayı gevşek olarak örmeniz diğer sıradaki üçlü sarmalarınızı yaparken size çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

yildiz orgu 4En başta ilk sıranın bitiminde sonda kaç tane ilmiği düz olarak ördüyseniz bu seferde üçüncü sıranın başında o kadar ilmikte düz örgü örün.

Aynı şekilde daha önceki gibi üçlü sarmaları işleyerek ve birer tane aralara düz örgü atarak tüm sırayı devam edin. Aynı şekilde bir sıra ters bir sıra üçlü sarma, şişe ip ve düz örgü olarak istediğiniz uzunlukta örgüyü örmeye devam edebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder