Örgü Lastik Kaburga Veya Kaburga Örgü Tekniği (Orta Derece)

Örgü Lastik Kaburga Veya Kaburga Örgü Tekniği (Orta Derece)

Örgü kaburga ya da kaburga örgü tekniği ile kaburga örgü modeli nasıl örülür isimli projede sizlere bu tekniğin bir benzerini anlatmaya çalışmıştık.

Ancak bu projede kaburga örgü tekniğini daha bir detaylandırmaya ve daha hızlı bir şekilde nasıl modelin çıkartılmasına olanak sağlanacağına ve başlangıç derecesinden orta dereceye sizleri bu örgü tekniğinde ilerletmeye çalışacağız.

Kaburga Örgü Tekniği

kaburga orgu teknigiBaşlangıç olarak toplamda 10 tane ilmeği ister tek şiş isterseniz de çift şiş olarak dizin.

kaburga orgu teknigiBildiğiniz üzere lastik örgü demek 1 düz 1 ters veya 1 düz 2 ters ya da 1 düz 3 ters olarak örülebilir. Fakat bu projede 1 düz ve 1 ters işleme tekniği ile yani lastik örgünün en basit hali ile örme işlemi uygulanacak. Bu yüzden ilk ilmekte 1 düz örün ve sonraki ilmeği sadece 1 düz örün.

kaburga orgu teknigiAnladığınız üzere tüm sırayı 1 düz ve 1 ters olarak sıra sonuna kadar örmeye devam etmeniz gerekiyor.

kaburga orgu teknigiİkinci sıraya başlarken 1 düz örün ve sonraki ilmeği de 1 ters olarak örün. İkinci sırayı da aynı şekilde tüm sıra tamamlanana kadar 1 ters örgü ve 1 düz örgü olarak örmeye devam edin.

Anladığınız üzere bugünkü proje en basit lastik ya da kaburga tekniğini hızlı bir şekilde örmenizi sağlamayı hedeflemekteydi.

Bu tekniğe yani 1 ters ve 1 düz tekniğini ile pratik yapmaya devam edin. 1 düz ve 1 ters tekniğinde hızlandığınız zaman bu sefer 1 düz ve 2 ters tekniğine geçin. Bu teknikte de hızlandığınızda bu sefer 1 düz ve 3 ters tekniğinde kendinizi yetiştirin. Ancak bu noktadan sonra 1 düz ve 4 ters değil 2 düz ve ters olarak ancak lastik yani kaburga örgü yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Yani 1 düz ve 3 ters sonrasında artık neredeyse en zor seviyeye gelmiş olacaksınız. Bu noktaya kadar kendinizi yetiştirmek için bu projeden yani 1 düz ve 1 ters tekniğinden başlamalı ve 2 düz ve 2 ters tekniğine doğru ilerlemelisiniz.

Kaburga Örgü Tekniği Video

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. biran dedi ki:

    nasılbır anlatımbu çok sacma

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder