Tenekeden Lamba Ve Masa Organizer Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Tenekeden Lamba Ve Masa Organizer Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Bu projemizde evde özellikle konserve kutularından lambanın nasıl yapılacağını anlatacağız. Bu projeden sonra konserve kutularını atmadan bir kez daha düşünün.

Gerekli Malzemeler
Lamba İçin: Boş teneke kutular, çekiç, çiviler, havlu, boya, fırça, geçmeyen kalem, makas, kâğıt, bant ve pil ile çalışan mum lambalar.

Masa Organizer İçin: Sıcak uhu, süslemek için elinizde olan süs malzemeleri.

Tenekeden Lamba Ve Masa Organizer Yapımı

teneke lamba 1Teneke üzerindeki tüm etiketi tamamen kaldırın. Kalan yapışkanları temizlemek için sünger ile ovarak yıkayın. Yıkama sonrasında kutuyu iyice kurutmayı ihmal etmeyin.

teneke lamba 2Kutuda olan keskin yüzeyleri pense ya da başka bir alet ile çıkartın ya da yapıştırın.

teneke lamba 3İster geçmeyen kalıcı kalem ile kendi şeklinizi kutuya çizin, isterseniz de tarayıcıdan hoş bir motifi çıkartıp kutuya yapıştırın.

teneke lamba 4Eğer isterseniz birkaç saat boyunca teneke kutunun içine su koyup dondurucu da dondurabilir ve sonrasında içinde buz varken üzerine birkaç tane çekiç ve çivi ile delik açıp kendi modelinizi çıkartabilirsiniz.

teneke lamba 5Kendi motifinizi tarayıcıdan çıkarttıysanız yine buz ve çivi yöntemi ile motifi kutuya aktarabilirsiniz.

Buzlu tekniği seçtiyseniz motifiniz tamam olduktan sonra kutuyu sıcak suyun altına tutup buzlardan arındırıp iyice kurulayabilirsiniz.

teneke lamba 6Sonrasında kutuyu isterseniz boyayabilir ya da farklı şekillerde dekore edebilirsiniz.

teneke lamba 7Boya tamamen kuruduktan sonra kutunun içerisine pil ile çalışan küçük mum lambaları koyabilirsiniz.

teneke lamba 8Eğer evde süs malzemeleriniz var ise ya da artık olan yün iplikler ile kutuya delikler açmadan süsleme yapabilirsiniz. İp kullanacaksanız sıcak uhu ya da kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmayı ihmal etmeyin.

teneke lamba 9İpler ile süsleme bittikten sonra kutunun iç kısımlarını da boyayabilirsiniz.

teneke lamba 10İsterseniz aynı boylarda teneke kutuları renkli kâğıtlar ile katlayıp yan yana ve üst üste yapıştırabilirsiniz.

Daha detaylı bir masa organizer çalışması istiyorsanız masa organizer nasıl yapılır isimli projemizi ziyaret edebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder