Tuvalet Kâğıdı Rulosundan Kalem Tutacağı Nasıl Yapılır?

Tuvalet Kâğıdı Rulosundan Kalem Tutacağı Nasıl Yapılır?

Daha önceki projelerde tuvalet kâğıdı rulosundan birçok farklı eşyanın nasıl yapılacağını anlatmıştık. Bu projede ise yine bir kalemlik yapımını ama sadece buzdolabı ya da dolaplara özel kalemlik yapımını anlatacağız.

Gerekli Malzemeler
Tuvalet kâğıdı rulosundan kalem tutacağı hazırlamak için boş tuvalet kâğıdı rulosu, ince kurdele, makas, çift taraflı bant ya da tutkal, boya, fırça, yapışmalı mıknatıs ve resimli kâğıda ihtiyacınız var.

Tuvalet Kâğıdı Rulosundan Kalem Tutacağı Yapımı

kalem tutacagi1Eğer çift taraflı bandınız var ise bu bantlardan birkaç tanesini tuvalet kağıdı rulosunun üzerine yapıştırın ve sonra geri çekin. Eğer çift taraflı bandınız yok ise tuvalet kâğıdı rulosunun üzerine tutkal sürün.

kalem tutacagi 2Daha sonra tuvalet kâğıdı rulosunun üstüne aynı boyutta kestiğiniz resimli kâğıdı yapıştırın.

kalem tutacagi 3Resmi tuvalet kâğıdı rulosunun üstüne yapıştırdıktan sonra kalem tutacağının alt kısmını iki taraftan birbirine iterek ve yan kısımlarını içeriye doğru bastırarak oluşturun.

kalem tutacagi 4Çift taraflı bant ya da tutkalı ağzı açık olan kısmın üst tarafına yapıştırıp çıkartın ya da sürün ve ince kurdeleyi ağız kısmına yapıştırın.

kalem tutacagi 5Minik bir kelebek kurdeleyi hazırlayın ve yine biraz önce yapıştırdığınız kurdelenin üzerine yapıştırın.

kalem tutacagi 6Minik kurdele kelebeğin tam arka hizasına kare bir çift taraflı bant ya da yapışkanlı mıknatıs yapıştırın.

kalem tutacagi 7Rulonun iç kısmını istediğiniz renge boyayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder