Uçuklardan Nasıl Kurtulurum?

Uçuklardan Nasıl Kurtulurum?

Uçuk durumu aslında çok ciddi bir hastalık değil, kişiye sıkıntı veren bir rahatsızlıktır. Genellikle uçuk rahatsızlığı bitkisel tedavilere çok çabuk bir şekilde yanıt verir. Kişide uçuk durumuna neden olan uçuk çeşit 1 yani virüs yetişkin olan insan grubunun yaklaşık olarak %50’sini etkiler ve yine bu kişiler tarafından taşınır.

Uçuk rahatsızlığının çok yoğun olduğu sıralarda kişi soğuk algınlığına ya da halsizliği kapıldığında uçuk durumu kendi kendini yeniler.

Uçuk Rahatsızlığına Erken Müdahale

Daha önce birçok defa uçuk rahatsızlığı geçirmiş olan kişiler bölgede sızlama hissinin aslında uçuğun geri geleceğine işaret olduğunu hemen anlarlar. İşte tam bu anda yani sızlamanın başladığı anda ilk müdahaleyi yapmak çok önemlidir.

Sızlamanın başladığını hissettiğiniz anda hemen aşağıdaki tedavilerden size en uygun olanı seçip tedaviye başlamanız gereklidir.

Uçuk Tedavisi Nasıl Yapılır?
Tedavi 1: Lavanta, melisa, karanfil esanslarından ya da sek çay ağacı yağından oluşan %50’lik solüsyonu sadece bir çay bardağı kadar su ile sulandırın ve hemen uçuğun gelişmeye başladığını hissettiğiniz bölgeye sürün. Aynı işlemi birkaç defa aynı anda tekrar edin. Unutmayın yukarıdaki esanslardan herhangi birini seçin hepsini kesinlikle karıştırmayın.

Tedavi 2: Yukarıdaki tedaviye ek olarak özellikle uçuk virüsünü bitiren oğul adaçayı çayından düzenli olarak için. Çünkü oğul adaçayı bitkisi uçuk virüsünü tam anlamı ile yok eden bir bitkidir.

Tedavi 3: Uçuk rahatsızlığına erken müdahale etmenize rağmen uçuk virüsü ilerlemeye devam etmiş ise uçuğun kabarma döneminde hemen çay ağacı ya da kadife çiçeği kremini uçuk bölgesine uygulayın.

Tedavi 4: Uçuk enfeksiyonunun ilerlemesini önleyebilmek için yukarıdaki tüm tedavilere ek olarak ekinezya tentürü içebilir ya da ekinezya tabletlerinden kullanabilirsiniz.

Eğer ekinezya tentüründen kullanmaya karar verdiyseniz o zaman 1 tatlı kaşığı kadar, tabletlerinden kullanmaya karar verdiyseniz de 600 mili litrelik kapsüllerinden ve her bir tür bitki için en fazla günde 3 defa olmak üzere kullanın.

Unutmayın!
Halk arasında sanılanın aksine uçuk sadece soğuktan gelen bir rahatsızlık değil, virüsün yol açtığı bir rahatsızlıktır. Yani uçuk sorunu sadece kış aylarında değil yaz aylarında da kendini gösterebilir.

Uçuktan korunmanın en iyi yolu kişisel hijyene evde olduğu kadar dış ortamlarda da dikkat etmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder