Kanzashi Çiçekli Saç Tokası Nasıl Yapılır?

Kanzashi Çiçekli Saç Tokası Nasıl Yapılır?

Burada aslında toka yapımını değil tokalarınızı süsleyecek olan o güzel ve hoş Kanzashi çiçeğini kurdele ile nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız.

Bu şık çiçeği dilerseniz tokalara dikip ya da yapıştırabileceğiniz gibi bilhassa el işi çantalarınıza süs olarak dikebilir ya da genç kızınıza ördüğünüz ya da işlediğiniz bir atkı ya da bereye süs olarak ilave edebilirsiniz. Bilhassa el işi ile ilgilenen okuyucularımız bu çiçek yapımını kesinlikle öğrenmelidirler. Çünkü bu güzel çiçek modeli ile her türlü tığ ve yün örgü işini süsleyebilirler.

Gerekli Malzemeler
Kanzashi çiçekli saç tokanızı hazırlamak için 5 yapraklı plastik çiçek boncuğa, iğneye, ipliğe, 2,5 cm genişliğinde ve 35 cm uzunluğunda kalın kurdeleye, ütüye, makasa ve çakmağa ihtiyacınız var.

Kanzashi Çiçekli Saç Tokası Yapımı

kanzashi cicegi 1

İlk önce 35 cm uzunluğunda olan kurdeleyi 7 c uzunlukları ölçerek 5 parçaya ayırın. Yani elinizde 5 tane 7 cm uzunluğunda kurdele olması gerekiyor.

kanzashi cicegi 2Sonra çakmak yardımı ile kurdelenin kısa kenarlarını hafifçe ateşe tutum temiz parmaklarınız ile kurdele kısa kenarlarını düzeltin.

kanzashi cicegi 3Kurdeleyi tam ortadan yukarda gördüğünüz gibi yanlamasına sağ tarafa doğru kıvırın.

kanzashi cicegi 4Sonra yine yukarıdaki resimdeki gibi ters olarak sol tarafa doğru katlayın.

kanzashi cicegi 5Katladıktan sonra ılık ütü ile birkaç defa bastırın. Aynı şekilde diğer 4 parçayı da hazırlayın.

kanzashi cicegi 6Sonrasında iğneye ip geçirin ve çiçek parçalarının düz olan alt kısımlarından iplikli iğneyi yukarıdaki gibi geçirin. Tüm çiçekleri aynı şekilde ipe dizin.

kanzashi cicegi 7Çiçek yapraklarını ipe diktikten sonra ilk önce birinci geçirdiğiniz yapraktan bir defa dikiş atın sonra ilk ve son yaprakları birbirine dikin. Yine ters taraftan dikmeye ve yaprakları birbirlerine sabitlemeye devam edin.

kanzashi cicegi 8Dikme işlemi tamamlanınca ipe düğüm atın ve ipi makasla kesin. Daha sonra çiçeğin düz tarafına ve tam orta kısmına hazır olarak aldığınız 5 yapraklı boncuk çiçeği yapıştırarak ya da dikerek ilave edin.

Hazırlamış olduğunuz Kanzashi çiçeğini isterseniz tel bir tokaya geçirin isterseniz bir saç lastiğine dikin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder