Kazaktan Bere Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kazaktan Bere Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kış geliyor ve eminim yakında yazlıkları kaldıracak ve kışlıkları çıkartacaksınız. Ama kışlıkları çıkarttığınızda bu kazak çok eski niye atmak yerine kaldırmışım ki demeyin. Çünkü o beğenmediğiniz ya da modasının geçtiğini düşündüğünüz kazaktan bakın biz neler yapacağız.

Gerekli Malzemeler
Eski bir kazak, düğme, lastik, makas, iğne, iplik, tebeşir ve kalınca bir ip daha.

Kazaktan Bere Yapımı

kazaktan bere 2Eğer evde bir tane bere varsa bu aşamada rahat edebilirsiniz eğer yok ise bere ölçünüzü almanız gerekiyor. Bunun için kalınca olan ipi kafanızın çevresine dolayın, ölçün ve kesin.

kazaktan bere 3Daha sonra başka bir ipi de yukarıda görüldüğü üzere kafanızın hemen alnınızın üzerinden kulak hizanıza kadar dolayın, ölçün ve kesin.

kazaktan bere 4Sonrasında bereyi ya da ölçüm iplerini kazağın ters tarafına koyarak tebeşir ile ölçüsünü alın.

kazaktan bere 5Ölçüm işlemi tamamlandıktan sonra bere kalıbını kazaktan keserek çıkartın.

kazaktan bere 6Eğer isterseniz berenin ön tarafına herhangi bir süs dikebilirsiniz. Eğer süs için evde bir şey yok diyorsanız o zaman kendin yap köşemize bir göz atıp evde hemen nasıl bir süs hazırlayabilirsiniz bir inceleyin.

kazaktan bere 7Berenizin ters taraflarını birleştirin ve iğne ile iplik yardımı ile ya da dikiş makinesinde dikin.

kazaktan bere 8Bereniz artık hazırdır. Fakat kazağın diğer kısımları ile ne yapmamız gerek bu kadarını atmayalım kazağın geri kalan kısmını da değerlendirelim diyorsanız haklısınız. Hadi o zaman devam edelin.

kazaktan bere 9Kazağın kol kısımlarını keserek isterseniz botun altına bacaklarınıza geçirebilirsiniz.

kazaktan bere 10Ben çizme giymem diyorsanız şık bir elbise ile birlikte toplukla ayakkabıda da bu kolları kullanabilirsiniz.

kazaktan bere 11Ya da kol kısmına küçük bir delik açarak ellerinizde parmaksız eldiven olarak kullanabilirsiniz.

kazaktan bere 12Veya kalan kazak kısımlarından evde kahve tutacağı hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken online kahve tutacağı taslağını taratmanız ve çıktısını alıp kazak üzerinde kalıbını çıkartıp kesmeniz.

kazaktan bere 13Sonrasında şık bir düğme ve lastiği her iki tarafına da geçirerek kahve tutacağınızı hazırlayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder