Yazlık Takım Etek Ve Bluz İşleme; Bluz İşlemesi

Yazlık Takım Etek Ve Bluz İşleme; Bluz İşlemesi

Bu bluz aslında çok şık bir takımın üst kısmıdır. Bu şık bluz için 400 gramlık 4 tane orta boy iplik ile 5.50 ve 5.00 mili metrelik işleme tığları kullanılmıştır. Bu bluz s yani small yani küçük ölçüde bir bluzdur.

Yazlık Takım Etek Ve Bluz

Yazlık Takım Etek Ve Bluz İşleme; Bluz İşlemesi

Adım Adım Anlatım
Adım 1: Göğüs/Südyen

Yazlık Takım Etek Ve BluzToplamda 12 tane zincir çekin.

Yazlık Takım Etek Ve BluzSıra 1: (Sağ Taraf) Tığ tarafından 4. zincire tığı geçirin ve son zincire kadar üçlü tek kroşe işleyin. Sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirmeyin. İşlemenin diğer tarafındaki ilmekleri kullanın. Tekli kroşe işleme yapın ve sıra sonunda 1 zincir çekin ve şimdi işlemeyi çevirin.

Yazlık Takım Etek Ve BluzSıra 2: (Ters Taraf) Bu sıra ve tüm çift sıralarda; Tığ tarafından 4. zincire tığı geçirin, ters tekli kroşe sıra sonuna kadar işleyin ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirmeden önce 1 zincir çekmeyi unutmayın.

Yazlık Takım Etek Ve BluzSıra 3: Tığ tarafından 2. zincire tığı geçirin, 9 tekli kroşe, 1 zincire 2 tekli kroşe, 1 zincire 3 tekli kroşe, 1 zincire 2 tekli kroşe, 9 tekli kroşe ve 1 zincir çekip işlemeyi çevirin.

Sıra 5: Tığ tarafından 2. zincire tığı geçirin, 11 tekli kroşe, 1 zincire 2 tekli kroşe, 1 zincire 3 tekli kroşe, 1 zincire 2 tekli kroşe, 11 tekli kroşe ve 1 zincir çekip işlemeyi çevirin.

Sıra 7: Tığ tarafından 2. zincire tığı geçirin, 13 tekli kroşe, 1 zincire 2 tekli kroşe, 1 zincire 3 tekli kroşe, 1 zincire 2 tekli kroşe, 13 tekli kroşe ve 1 zincir çekip işlemeyi çevirin.

Sıra 9: Tığ tarafından 2. zincire tığı geçirin, 15 tekli kroşe, 1 zincire 2 tekli kroşe, 1 zincire 3 tekli kroşe, 1 zincire 2 tekli kroşe, 15 tekli kroşe ve 1 zincir çekip işlemeyi çevirin.

Sıra 10: Sıra 2 ile aynı şekilde işleyin.

İkinci südyen/göğüs kısmını ilki gibi aynı şekilde işleyin.

Yazlık Takım Etek Ve BluzAdım 2: Vücut Kısmı
Sıra 10’un sonunda ilk göğüs kısmında 56 tane zincir çekin ve ikinci göğüs kısmının sonunda 20 tekli kroşe işleyin.

Sonra ilk göğüs kısmının sonunda ilk göğüs kısmının altında 96 zincir olması için 20 tekli kroşe işleyin ya da 6 ve katlarında.

Yazlık Takım Etek Ve BluzAdım 3
Daha küçük bir tığ kullanarak işlemenin çevresinde çalışın.

Sıra 1: Sıra sonuna kadar tekli kroşe işleyin, sıra sonunda tığı kaydırın.

Sıra 2: 3 zincir çekin, zincirlerin arka kısmından sıra sonuna kadar çift kroşe işleyin ve sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın.

Sıra 3: 1 zincir çekin, zincirlerin arka kısmından sıra sonuna kadar çift kroşe işleyin ve sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın.

Sıra 4: 3 zincir çekin, tığ tarafından dördüncü zincire tığı kaydırın, 1 küme işleme yapın, sıra sonuna kadar aynı şekilde işleyin ve sıra sonunda tığı kaydırın.

Sıra 5: Her bir küme işlemeye yarım 3 çift kroşe işleyin. Sıra sonunda tığı kaydırın.

Sıra 6: 1 zincir çekin, sıra sonuna kadar da tekli kroşe işleyin ve sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın.

Sıra 7: Sıra 2 ile aynı şekilde işleyin.

Sıra 8: Sıra 2 ile aynı şekilde işleme yapın.

Sıra 9: (2 zincir atlayın, (üçüncü zincire 4 tane yarım çift kroşe, 3 zincir çekin ve 4 tane yarım çift kroşe işleyin) 2 zincir atlayın ve 1 tane yarım çift kroşe işleyin.

Sıranın sonunda 1 tane yarım çift kroşe işlemek yerine ip aşırın ve 2 zincir atlayın ve ipi üçüncü zincirden çekin.

Bu noktada tığınızda 3 tane zincir olmalıdır. Sonra ilk iki zincirin üstünden üçüncü zinciri aşırın. Daha sonra ipi kesin ve ipi bağlayın.

Yazlık Takım Etek Ve BluzAdım 4
İpi göğüs kısmının üstüne ekleyin, 60 zincir çekin ve tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirip sıra sonuna kadar işleme yapın.

Kenar: Sıra sonuna kadar tekli kroşe işleyin ama küçük olan tığ ile işleme yapın.
Süsleme: Küme işlemeye ipi bağlayın ve ikinci modeli yeniden işleyin.

Yazlık Takım Etek Ve Bluz İşleme; Bluz İşlemesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder