Kendi Küpelerini Kendin Yap, Resimli Anlatım

Kendi Küpelerini Kendin Yap, Resimli Anlatım

Daha önceki çalışmalarımızda bileklik ve kolye yapımlarını hatta ve hatta evde kendi boncuklarınızı nasıl kendiniz hazırlayacağınızı göstermiştik. Ama sizlere henüz kendi küpelerinizi nasıl hazırlayacağınızı göstermedik.

O yüzden bu çalışmamızda 2 farklı küpe modelinin nasıl evde kolayca hazırlanabileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Gerekli Malzemeler
Bu şık ve kolay hazırlanan küpeler için ince teller, düz uçlu hobi pensesi, yuvarlak uçlu hobi pensesi, makas ya da tel kesici pense, iğne, iplik, tutkal, küpe klipsi ve telleri yuvarlayabilmek için yuvarlak bir küçük şişe ya da baharat şişesi gerekli.

Küpelerinizi süslemek için boncuklar, ip ya da minik süs işleme boncukları gereklidir.

Kendi Küpelerini Kendin Yap

kupe yapimi 1İlk önce seçtiğiniz şişenin eni küpelerinizin de enini belirleyeceğini belirtmek isteriz. Seçtiğiniz şişenin çevresine teli sarın ve bir miktar dışarıda kalacak şekilde teli ölçerek kesin.

kupe yapimi 2Kestiğiniz tel fazlalık kısımlarını birleştirin ve yuvarlak ağızlı hobi pensesi ile 90 derece sağ tarafa doğru çevirin.

kupe yapimi 3Daha sonra düz uçlu hobi pensesi ile tam tersi yöne yani sol tarafa 90 derecelik açı oluşturacak şekilde aynı tel fazlalığını çevirin.

kupe yapimi 4Sonrasında sol tarafa çevirdiğiniz aynı tel birleşme parçalarını bu sefer yuvarlak uçlu pensenin alt tarafından sol tarafa doğru çevirin.

kupe yapimi 5Sonrasında kalan fazlalığı pense yardımı ile küpenin üst çevresine iyice sarın ve kalan fazla teli tel kesme pensesi ya da makas ile kesin.

kupe yapimi 6Oluşan yukarıdaki minik yuvarlak halka içerisinden küpe klipsini geçirip küpenizi tamamlayın.

kupe yapimi 7Eğer sade bir küpe istemiyorsanız yukarıdaki küpe kapatma adımlarını yapmadan önce küpe teline istediğiniz boncukları ister simetrik isterseniz de gelişi güzel dizebilirsiniz.

kupe yapimi 8Ya da isterseniz minicik boncukları küpenize dizebilirsiniz. Bunun için bir iğneyi ipliğe geçirin ve ipliğin sonunu küpenin baş tarafına düğümleyin. Daha sonra iğneden boncukları geçirdikçe ipliği küpe halkasına sarın.

Eğer isterseniz en başta hazırladığımız gibi sade bir küpe hazırlayıp daha sonra küpe demirinin içerisine şık ve kalın bir ipi sararak da kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder