Origami Çelenk Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Origami Çelenk Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Origami aslında evimizi süslemek ya da dekore etmek için başka bir bahane sayılabilir. Bazen de sadece boş vaktimizi güzel bir şekilde geçirmemizi sağlayabilir.

Anladığınız üzere bahanemiz ne olursa olsun bugün kendimize origami tekniği ile şık küçük bir çelenk hazırlayacağız.

Gerekli Malzemeler
Origami çelengini hazırlamak için tam kare renkli kâğıtlar, şeffaf tutkal, lastik ya da ip veya benzeri bir malzeme, küçük yuvarlak süs taşları ve ucu sivri ahşap bir malzeme ya da mektup açacağına benzer kâğıt düzleştirme malzemesine ihtiyacınız var.

Origami Çelenk Hazırlığı

Origami 1Kare renkli kâğıdı ilk önce bir tarafını üçgen daha sonra diğer tarafını üçgen olacak şekilde 2 defa katlayın ve yeniden açın. Kâğıdı yeniden açtığınızda ortadaki X işaretinin düzgün bir şekilde görünüyor olması lazım.

Origami 2Şimdi de kâğıdınızı uzun bir dikdörtgen olacak şekilde önce bir tarafını sonra diğer tarafını katlayın ve eğer varsa ahşap keskin bir malzeme ile kat yerlerini düzleştirerek kat izlerinin daha belirgin olmasını sağlayın.

Origami 3Yukarıda gördüğünüz gibi kâğıdın sağ tarafını üçgen oluşturacak şekilde katlayın.

Origami 4Sonrasında kâğıdın sol tarafını da yukarıdaki gibi katlayın. Aynı işlemleri kâğıdınızı çevirerek her bir kâğıt köşesi için uygulayın.

Origami 5Sonrasında kare kâğıdı yukarıdaki şekildeki gibi yan taraflardan katlayın ve orta kısmın kendiliğinden yukarıya kalkmasına izin verin.

Origami 6Yukarıya kalkan kâğıdı iyice düzleştirin ve yukarıdaki şekildeki gibi durmasını sağlayın.

Origami 7Sonrasında yukarıya doğru şekli olan kâğıdın uç kısmını önce sağa sonra sol tarafa doğru katlayın.

Origami 8Daha sonra katladığınız orta kâğıdın kısmını parmaklarınız ile yan taraflardan hafifçe bastırın ve yukarıdaki şekli elde ettiğinizden emin olun.

Bundan sonra yukarıdaki işlemleri tekrar ederek kâğıdın diğer tarafını da aynı şekilde katlayın. Daha sonra kalan iki tarafı da orta kısımdaki kâğıt parçasına uygulanan adımları takip ederek katlayın ve çelenk yapraklarını oluşturun.

Origami 9Hazırladığınız minik kare süslerin üzerine istediğiniz süsleme taşlarını yapıştırın ve toplamda 8 adet kare parça oluncaya dek aynı şekilde kare mini süslemeleri hazırlayın. Süslemeler de tamam olduktan sonra tüm sekiz kare parçayı yukarıda gördüğünüz gibi saat yönünde birbirlerine yan yana yapıştırın.

Origami 10Yapıştırıcı tamamen kuruduktan sonra çelengi diğer tarafa çevirin ve arkasına kolayca asabilmek için bir ip ya da kurdeleyi yukarıda gördüğünüz gibi yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder