Evliliğimin bittiğini nasıl anlarım, Evliliği kurtarma yolları

Evliliğimin bittiğini nasıl anlarım, Evliliği kurtarma yolları

Bazı evlilikler çok ama çok uzun yıllar sürerken bazı evlilikler çok kısa süre içinde bitebiliyor. Pekiyi başta var olan sevgi, saygı ve aşk bu kadar kısa süre içinde nereye gidiyor? Birçok eş yaşadıkları problemlerin üstesinden gelmek için uğraşırken bazıları daha yolun başında bile pes edebiliyor yani kendinde savaşacak gücü bulamıyor.

Evliliklerin bitişinde en birince faktör evliliğin biteceğine dair gelen sinyallerin farkına varılmamasından kaynaklanıyor. Bu yüzden bu yazımızda ilk önce evlilikleri riske atan olayların var olduğuna dair işaretleri tanıyacak daha sonra özellikle bayanlar için evliliklerini kurtarmaya yardımcı olacak önemli bilgileri sunacağız.

Evlilikte Boşanma Sinyalleri

Evliliğinizi nasıl kurtarırsınız yanıtından önce, evliliğinizde sizlere verilen uyarıları tanımalısınız. Hangi durumlarda endişeye kapılmalısınız. Evliliğinizin tehlike sinyalleri verdiğini belirten tüm bilgileri 10 madde halinde topladım, gelin şimdi bu tehlike sinyallerini daha yakından tanıyalım.

 1. Evliliğinize yani eşinize karşı duygusal bir uzaklaşma hissettiğinizde.
 2. Evliliğinizde sevgi ve aşk dışındaki unsurlar daha ön plandaysa ve sizde bu durumlardan artık rahat değilseniz.
 3. Özel hayatınızda ciddi bir gerginlik varsa.
 4. Evliliğiniz size ve eşinize canlılık, mutluluk ve neşe vermiyor tam aksi size bir sıkıntı hissi yaratıyorsa.
 5. Tartışmalarınızda boşanma kelimeleri kullanılmaya başlanmış ise.
 6. Kendinize olan güveniniz azalmışsa.
 7. Eşinize karşı şüphe ve kıskançlık hisleriniz artmaya başlamışsa.
 8. Tartışmalar esnasında artık iki taraftan biri taviz verip kavgayı uzatmamak için bir çaba sarf etmiyorsa.
 9. Eşiniz artık özel günleri hatırlamıyor ve size hediye almıyorsa ve sizi özel hissettirmiyorsa.
 10. Eşinizi yeterli bir eş olarak görmüyor ve başka eş olsa daha iyi olurdu düşünceleri kafanızda dolaşmaya başladıysa.

Evliliği Kurtaran Çözümler

 • Her şeyde gerçekçi olun. Eşinize gerçekçi yaklaşın onun doğal halini görün ve onu sevecekseniz bu şekilde sevin. Unutmayın doğal olmayan her şey bir gün yok olmaya mecburdur. Onu eğer bu doğal hali ile seviyorsanız bir süre sonra onu değiştirmeye çalışmayın. Ve eğer onu doğal hali ile sevmiyorsanız ne kendinize yalan söyleyin ne de onu kandırın.
 • Evliliğinizdeki sorunları görmezden gelmeyin. Bazen ufak sorunlar dahi ileride büyüyüp başınıza dert açabilir. Evlilikte her şey açık ve net olmalıdır. Bu yüzden sorunları yerinde ve zamanında karşılıklı oturup konuşarak çözün.
 • Problemleri çözmede gergin ve bencil olmayın. Problem çözme işini stresli bir iş değil de ellerinize çaylarınızı alıp sohbet edercesine yapmaya çalışın. Yani, problem çözme zamanı eşin kaçarak saklandığı zaman değil oturup iki laf ederken problemleri de araya sıkıştırıp halletmeye can attığı zaman olmalı.
 • Özel hayatınızda her daim canlı olun ve sevgi dolu olun. Her zaman onu sevdiğinizi ve seveceğinizi belli edin. Her daim sadece onun için değil kendiniz için de bakımlı ve şık olun.
 • Eğer evliliğin başlarındaysanız hemen çocuk yapmayın. Bir müddet evliliğin tadını çıkarın eşinizi tanıyın ve evliliğinizi geliştirin. Ortak hobiler ve hoşlandığınız ortak aktiviteler geliştirin.
 • Mutlu bir evlilik için her daim çaba gösterin. Merak etmeyin çaba gösterdiğiniz fark ettiğinde eşiniz de size saygı duyacak ve aynı çabayı gösterecektir.
 • Her akşam daha eşiniz kapıdan girer girmez onu sıkıştırıp durmaksızın konuşmaya başlamayın. Bırakın o da biraz sizin neler yaptığınızı merak etsin.
 • Eğer çocuklarınız var ise ona her zaman ‘’çocukların tüm yükü üzerimde’’ psikolojisini yaşatmayın.
 • Eşinize sürekli onu sevdiğinizi söyleyin. Ve bunu unutmamasından emin olun.
 • Ona arada sırada hediyeler verin ve onu şaşırtın.
 • Eşiniz ile baş başa akşam yemekleri yemeyi ihmal etmeyin. Hep çocuklar veya diğer akrabalar olacak değil, evlenmeden önce nasıl gezip dolaştıysanız evlendikten sonra da bunu yapmaya devam edin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder