Evlilikte Aldatma Belirtileri

Evlilikte Aldatma Belirtileri

Aldatma, aldatılmak bir ilişkide duyulması en zor deneyimdir. İki kişinin birbirine tutkuyla bağlanmasıyla başlayan ilişkiler, zamanla hiç umulmadık şekilde hayal kırıklığıyla sonuçlanabilir. Evlenirken mutlu ve huzurlu bir yuvanın uzun seneler devam edeceğini düşünüyordunuz ama son zamanlarda kafanızı karıştıran olaylar yaşıyorsunuz.

 

Sevdiğiniz kişinin hal ve hareketleri sizi şüphelendiriyorsa, “evliliğimde aldatıldığımı nasıl anlarım”, “eşim beni aldatıyor mu” , “aldatıldığımda nasıl bir yol izlemeliyim” ve “evliliğimi kurtarmak için neler yapabilirim” sorularını düşünmeye başlamalısınız.

 

Sizin için evlilikte aldatma belirtileri listesi hazırladık ve psikologların tavsiyelerini derledik. Belirtilen maddelerin bazıların görülmesi, eşinizin sizi aldattığını tam olarak göstermez. İlişki durumunuzu iyi analiz etmenizi ve acele karar vermemelisiniz. Eşinizi mutlu etmenin yollarını anlatan konumuzu da okumanızı tavsiye ederim.

 

Aldatma belirtileri: yokmuş gibi davranıyorsa

Sizinle vakit geçirmekten hoşlanan, gün içinde neler yaptığını size büyük bir zevkle anlatan eşiniz, artık sadece televizyon izliyorsa, ağzını bıçak açmıyorsa tehlike çanları çalıyor demektir. Birbirine ilgi duyan eşler, evde yan yana oturmaya, sarılmaya, birbirlerine dokunmaya meyillidirler. Aradaki bağ başka kişi tarafından sarsıldığında, eşiniz sizden uzakta bir yere oturacak ve sizinle daha az göz teması kuracaktır. Bu durum 15 günden fazla sürerse siz eşinizin yanına yaklaşın ve ona dokunmaya çalışın. Elinizi iter ve bir bahaneyle sizden uzaklaşmak isterse aldatılma olasılığınızı düşünmelisiniz.

 

Aldatma belirtileri: daha çok ilgiliyse

İlk maddeyle çelişiyor gibi gözükse de ilk defa eşini aldatan kişiler, suçluluk duygusuyla hareket ederler. Size güzel cümleler söylerler, çiçek alırlar. Siz duruma şaşırır ve garip duruma anlam vermeye çalışırsınız. 360 derece değişen eşinizin içinde fırtınalar esiyordur. Sizi aldattığı için binevi kendini affettirmek ister. Eşiniz olduğundan daha romantik, daha çok hediye alan, daha anlayışlı birine dönüştüyse sebebini sorgulamanızda yarar var.

 

Bilgisayar ve telefona şifre koyduysa

Önceden eşiniz telefonu masanın üzerine koyuyordu ve telefon çaldığında size baktırıyordu. Şimdiyse telefon geldiğinde telaşlanıyor, telefonunu yanından ayırmıyor. Bunun üzerine bir de telefonuna şifre koyuyorsa hayatında sizden gizlediği bir şeyler var demektir. Evlilikte aldatma belirtileri içinde en belirgin özellik, iletişim cihazlarına olan gereksiz özendir. Eşinizin yeni bir hesabı, yeni bir numarası olabilir. Telefonunun kilidini kırabilir, sosyal medya hesaplarının şifresini çözebilirsiniz ancak gerçeklerle yüzleşmeye hazır olmanız gerekir. Karşılaşacaklarınız karşısında nasıl bir yol izleyeceğinizi düşünmeli ve sakin kalmayı başarmalısınız.

 

Eşiniz sizi beğenmiyor ve aşağılıyorsa

Her yaptığınız hareket eşinizin gözüne batar. Yemeklerinizi lezzetsiz bulur ve esprilerinizden anlamlar çıkarır. Bir konuyla ilgili yorum yaptığınızda “sen ne anlarsın” diyerek sizi küçümser. Değiştirdiğiniz saç modelini yakıştırmaz, kilo aldığınızı her fırsatta tekrarlar. En çok acıtıcı olanıysa sizi artık çekici bulmuyordur. Karşı cinsten öte siz bir birey olarak bile ailede yoksunuzdur.

 

Tartışmada sık sık ayrılıktan bahsediyorsa

Eşler arasında bir soğukluk söz konusuysa çok sık tartışma yapılmaya başlanır. Tartıştığınızda ayrılık kelimesini çok sık dile getirir. Aldatan kişinin yaptığı başka bir hareketse tartıştıktan sonra hemen evi terk etmektir. Zaten sizinle vakit geçirmek istemiyordur ve tartışmak onun ekmeğine yağ sürmek gibidir.

 

Çocuklarıyla ilgilenmiyor, sizinle dışarıda vakit geçirmekten kaçınıyorsa

Çocuğunuz doğduğu an mutluluk gözyaşları döken eşiniz, bu günlerde çocuğunuzun yüzüne bakmaz oldu değil mi? Çocuğunuz akşam işten gelen babasının kucağına koşuyor ama eşiniz çocuğunuzu tersliyor. Çocukları ilgilen hiçbir konuya karışmak istemiyor ve her şeyi sizin halletmenizi istiyor. Hafta sonu ailecek dışarıda gezmeyi teklif ettiğinizde eşiniz işim var bahanesiyle evden kaçıyor. Evlilikte aldatma belirtileri listesinde bu maddeye dikkat edin. Son zamanlarda çok sık iş toplantılarına, geziler ve yemeklere gidiyor, üstelik de şehir dışı seyahatleri söz konusuysa sezgilerinizi bir dinleyin deriz.

 

Aldatma belirtileri: Cinsel olarak sizi arzulamıyorsa

Çok tutkulu bir aşk ve romantizmin olduğu evliliğinizde çatırtılar mı başladı?. Bazen birbirine küsen eşlerin bir iki gün kadar birbirlerine dokunmak istememeleri doğaldır lakin cinsel birlikteliğin araları çok uzadıysa ilişkide problem olduğunu gösterir. Sizi aldatan bir erkek cinsel ihtiyacını başkasıyla giderdiği için sizle cinsel birliktelik istemeyebilir. Eğer aldatan bir bayansa cinselliğin dışında da size ilgi göstermeyecektir, çünkü bayanların duygusal tepkileri daha belirgindir. Bir erkek eşini aldatsa dahi onunla cinsel birliktelik yaşayabilirken, bayanlar artık duygusal olarak bir şey hissetmediği biriyle cinsellik yaşamaz.

 

Tartıştıktan sonra yatakları 10 günden fazla ayırıyorsanız

Her evlilikte tartışmalar olur lakin birkaç gün içinde küskünlükler tatlıya bağlanır. Evlilikte aldatma belirtileri listemizde en sık görülen durum, aldatan birinin ufak bahanelerle tartışma çıkarması ve yatakları ayırmasıdır. Herkes farklı bir odada yattığında fiziksel temas ortadan kalkar ve eşlerdeki bağ yavaş yavaş kopar. Bu yüzden küslükleri çok uzatmamak, birkaç gün içinde barış sağlamak gerekir.

 

 

Eşiniz sizi gereksiz sebeplerle kıskanıyor ve sorguluyorsa

Aldatan kişi, kendi yaptıklarının üstünü örtmek için sizi suçlayıcı konular bulmaya çalışır. Kıyafetinize karışır, telefonunuzdaki mesajları ve aramaları kontrol eder.  Daha önce gittiğiniz mekanları sorgulamazken, sizden  nereye gittiğinizin raporunu alacaktır. Aldatan birinin bir diğer tepkisi de sizin işte çalışmanıza izin vermemesi ya da iş arkadaşlarınızla aranızdaki iletişimi sürekli takip etmesidir.

 

Ne kadar bakımlı olsam da beni farketmiyor

Bakımlı ve çekici biri olmanıza rağmen eşiniz siz yokmuş gibi davranır. Saç renginizi değiştirdiğinizde ve nasıl olduğunu sorduğunuzda, duygusuz bir şekilde “e güzel işte, ehh, kendine icat çıkarıyorsun” gibi yorumlar yapıyorsa durup bir düşünün. Evliliğindeki problemleri farkeden kadınlar dış görünüşünde değişimler yaratır, giyim tarzlarını değiştirirler. Aldatan bir eşse tamamen diğer kişiye odaklandığı için eşini yok sayar.

 

Uykusunda başka birinin ismini sayıklıyor

Evlilikte aldatma belirtileri arasında nadir görülen ama en can acıtıcı durumlardan biri, eşinizin başka birinin ismini sayıklamasıdır. Uykuda sayıklamalar genellikle gün içerisinde yapılanların bir özeti ya da bilinçaltını meşgul eden bir konunun belirtisidir. Gündüz saklanan tüm gerçekler gece uykuda açığa çıkar. Böyle bir durumda maalesef eşiniz bedensel olarak olmasa da ruhsal olarak başkasıyladır.

 

Kendisine eskisinden daha çok bakıyor

Farklı parfümler alınıyor, her gün kıyafetler değiştiriliyorsa ve bu davranışlar yeni geliştiyse eşinizin hayatında hareketlenmeler var demektir. Klasik giyiniyorken bir spor giyinmeye, yürüyüş yapmaya başlayabilir.. Saç modeli değişir ve kendini beğenme durumu ortaya çıkar.

 

Kredi kartı faturası kabarık geliyorsa

Çok masraflı olduğunuzu dile getiren eşiniz, gelen faturaların hesabını soruyor değil mi? Peki son dönemde kredi kartından ne kadar harcama yapılmış baktınız mı? Evinizin masraflarının ne kadar tuttuğunu biliyorsunuz ama gelen kredi kartları ekstrelerinde yüksek bir meblağ yazıyor. Ayrıntılı dokümana bakarak nereye ne kadar para harcanmış görebilirsiniz. Eşiniz sizi aldatıyorsa birlikte olduğu kişiye harcama yapmak zorunda, bu ayrıntı aldatmayı ele verebilir.

 

Gün içinde artık sizi aramıyorsa

Eşiniz size karşı ilgili olduğunu gün içinde size mesaj atarak, sizi arayarak gösteriyordu. Oysaki son zamanlarda çok yoğun çalıştığı bahanesiyle sizi aramaz oldu.  Evlilikte aldatma belirtileri kesin sonucu göstermese de, yazımızdaki maddeleri not etmenizde yarar var. Aldatan bir eş, hem size duyduğu suçluluk duygusuyla hem de sizden ruhsal olarak uzaklaştığında iletişimden kaçmak isteyecektir.

Günün birçok zamanını dışarıda geçiriyorsa

Aldatan biri eve gitmek istemez ve olabildiğince dışarıda oyalanır. İş seyahatlerine çıkar, mesaiye kalır ve eve hep geç saatlerde gelir. Bir gün iş yemeği vardır, ertesi günü arkadaşlarıyla maça gidecektir. Evi otel gibi kullanır, siz de o otelin çalışanı olursunuz.

 

Artık evlilik yüzüğünü takmıyorsa

Evliliğin simgelerinden yüzük, aslında başkalarına verilen evliyim mesajıdır. Evliyim bana yan gözle bakmayın, eşimi seviyorum demenin sessiz sembolüdür. Eğer eşiniz evlilik yüzüğünü takmıyorsa ben özgürüm, kalbimin sahibi yok mesajına başlamış demektir. Hayatına yemi aldığı kişinin psikolojik baskıları, yüzüğün parmaktan çıkma sebebi olabilir. Belirtilen maddeler aldatma olasılığını güçlendirir lakin kesin kanıtlar değildir. Sevdiklerinizle güzel ve sadakat dolu bir ömür dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder