İPUÇLARIM

Sahanda Yumurta Tavaya Yapışmasın

Sahanda Yumurta Tavaya Yapışmasın

Her tava aynı olmadığından dolayı bazen yumurtanın tavaya yapıştığını görürsünüz. Hani, bilmiyorlarsa bekar evi kişilerinin ve üniversite öğrencilerinin işine yarayacak bir bilgi bu. Şimdi gelelim sahanda yumurtanın nasıl yapılacağına ve yapışmasını nasıl önleyeceğimize.

Sahanda Yumurta Nasıl Yapılır ?

Öncelikle yiyeceğiniz kadar yumurta, tuz, tercihe göre pul biber, tereyağı (sıvı yağ veya margarinde olur ancak tereyağı her zaman öncelikli tercihimizdir) ve bir tane tava. Bize lazım olan malzemeler bunlar. Şimdi tavayı ocağın üstüne yerleştirin altını yakın. Tava ısınana kadar beklesin bu esnada yağ eklemeyin. Tava ısındıktan sonra yağı koyabilirsiniz. Tekrar beklemeye başlıyoruz bu sefer yağın kızdırılması gerekiyor. Ancak burada bir hususa dikkat edin. Yağı fazla kızdırırsanız yani ayarını kaçırırsanız yanacaktır ki bu da hiç güzel olmaz. Yumurtanızın kötü olmasını istemezsiniz. Yağ kızdırma işi de tamamlandığına göre yumurtaları içine kırabilirsiniz. İsteğe göre pul biber, kekik ve diğer bilumum baharatlar eklenebilir (veya bir kasede yumurtaları çırpabilir o şekilde ekleyebilirsiniz. Size kalmış, nasıl isterseniz)

Yumurtalar piştiğinde ocaktan alıp yemeye başlayabilirsiniz. Şimdi özetle; yumurtanın tavaya yapışmaması için, tavayı ve yağı önceden ısıtmamız gerekiyormuş.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.