Doğal Olarak Kirpikler Nasıl Uzatılır?

  • 05 Ekim 2015
  • 550 kez görüntülendi.
Doğal Olarak Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Çoğumuzun kirpikleri oldukça kısadır ve bu duruma denecek bir şey yoktur. Çünkü bu kısa kirpik sorunu genetik bir durumdur. Bu yüzden çoğumuz kirpiklerimizi uzatmak için doğal olmayan yollara başvururuz. Örneğin kirpik uzatıcı rimeller ya da el makinesi kullanarak kirpiklerimizi uzatmak için uğraşırız.

Evet, bu çözümler gerçekten de işe yara ama sadece ve sadece geçici olarak. Rimeli yıkadığınızda kirpikleriniz de eski kısa haline geri döner ve o güzel kirpiklerden eser kalmaz.

Bu geçici çözüm yolları yerine gerçekten kirpiklerinizi uzatmak ve makyajlı ya da makyajsız haldeyken uzun kirpiklere sahip olmak ister misiniz?

O halde hiç vakit kaybetmeden doğal bir şekilde kirpiklerinizi nasıl uzatacağınızı hep birlikte görelim.

Gerekli Malzemeler
Bu harika ve müthiş deneyimi yaşamak, uzun ve çekici doğal kirpiklere sahip olabilmek için Hint yağı, vitamin E yağı, Hindistan cevizi yağı ve minik cam kapaklı bir kavanoza ihtiyacınız var.

Doğal Yoldan Kirpikleri Uzatmak

kirpik nasil uzatilir 1Tüm yapmanız gereken küçük cam kavanozun içerisine üçte bir Hindistan cevizi yağı, üçte bir vitamin E yağı ve üçte bir Hint yağı koymak. Yani kavanoz ne kadar büyük ise üçe bölün ve her bir parçasına elinizdeki saydığımız yağlardan eşit miktarlarda ekleyin.

Daha sonra hazırladığınız bu karışımı plastik bir bıçağın ucu ile iyice karıştırın.

kirpik nasil uzatilir 2Bundan sonra tek yapmanız gereken parmağınızın ucuna bir miktar karışım yağdan almak ve kirpiklerinizin üzerine iyice yedirerek sürmektir.

Yağı kirpiklerinize sürerken yedirin ama kirpiklerinizi kesinlikle yıpratmayın. Bu tehlikeyi bertaraf etmek için yağdan bol miktarda alabilir ve kirpiklerinize bolca bu yağdan uygulayabilirsiniz.

kirpik nasil uzatilir 3Yağ karışımı kirpiklerinize sürdükten sonra ayakta gezmemeli ve hemen uykuya çekilmelisiniz. Bu yüzden bu yağı kirpiklerinize uygulamadan önce uyku saatinizden sadece saniyeler öncesinde yağı kirpiklerinize uygulamalısınız.

Bu uygulama kendini 1 hafta içerisinde belli eden doğal bir uygulamadır. Bu yüzden her gün bu uygulamayı yapmalısınız. Yani her gece uykuya yatmadan hemen önce kirpiklerinizin bakımını yapmalı ve sonrasında uyumalısınız.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet Erkuş dedi ki:

    Kirpiklerin doğal bir yol ile uzadığını ilk defa sitenizden okudum teşekkürler

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder