Renkli Bilezik Nasıl Hazırlanır?

Renkli Bilezik Nasıl Hazırlanır?

Bu takı modelimiz evdeki eski ve düz bileziklerinizi yeniden tasarlayıp elinizde olan takı uçları ve halkalarını değerlendirmek için hazırlanmış olan bir takı modelidir.

Özellikle takı takmayı seviyorsanız mutlaka evde bir yerlerde hiç kullanmadığınız ve metal bileklikleriniz belki aylardır belki de yıllardır kullanmaksızın duruyordur. İşte bu proje tam da bu tür bileziklerinize yeniden hayat vermeniz için bir fırsat.

renkli bilezik 1Gerekli Malzemeler
Renkli bilezikler hazırlamak için ilk önce ince ya da kalın düz metal bileziklere sonrasında ise orta büyüklükte ve küçük halkalara, birkaç farklı renkte ince ipe, penseye, kürdana, çeşitli takı uçlarına ve takı yapıştırıcısına ihtiyacınız var.

Renkli Bilezik

renkli bilezik 2Kürdan yardımı ile bir miktar takı yapıştırıcısını alın ve kalın ya da ince bilekliğin üzerine bir miktar sürün.

renkli bilezik 3Daha sonra uhu sürdüğünüz kısma iplerden bir tanesinin ucunu yapıştırın ve ipi bilekliğe sarmaya başlayın. Sarma işlemi yaparken olabildiğince yavaş olun ve ip aralarında boşluk bırakmamaya dikkat edin. Tüm bilekliği dikkatli bir şekilde sardıktan sonra başka bir bilekliği ya da istediğiniz kadar metal bilekliği farklı renklerde ip sarın.

renkli bilezik 4Bilekliklere renkli ipleri sardıktan sonra 10 ya da 15 tane ya da dilediğiniz kadar büyük halkayı pense yardımı ile açın ve hazır edin. İstediğiniz kadar büyük halkayı açıp hazır ettikten sonra tüm açık halkaları bileziklere takıp ağızlarını kapatın.

renkli bilezik 5Tüm bileziklere ipleri yapıştırarak sardıktan sonra ve her birine istediğiniz kadar orta büyüklükte halka taktıktan sonra istediğiniz kadar halkanın içine birer tane takı ucu ekleyin.
Her bir halkanın içine takı ucu eklememeniz gerekiyor. Bu bilezik modelinin özelliği çok fazla halka ama çok az ama dikkat çeken büyük takı uçlarıdır. Bu yüzden halkaları bol tutun ve mümkünse takı uçlarını da büyük seçin.

Bu kolay hazırlanan takı modelini beğendiyseniz ve fazla malzemeye gerek duymaksızın evdeki malzemelerden başka bir takı daha hazırlamak istiyorsanız örgü bileklik nasıl hazırlanır isimli çalışmamızı da incelemek isteyebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder