Dev Köpük Balonlar Nasıl Yapılır?

İster yaz olsun ister kış çocukların vazgeçemediği eğlenceler arasında köpük hatta büyük köpükler yaratmak vardır. Büyük köpük demişken, bu sefer çocuklarınıza büyük değil de dev köpükleri hazırlayabileceğinizi söylesem.

Hadi o zaman hem çocuklarınız hem de sizin eğlenceniz için bu dev köpükleri nasıl hazırlayacağınızı anlatalım.

Gerekli Malzemeler
Dev köpük balonlarınızı hazırlamak için derin cam bir kâse, 4 çorba kaşığı su, 2 çorba kaşığı bulaşık deterjanı, 1 çay kaşığı şeker, 2 çay kaşığı gliserin, plastik çatal ya da kaşık, plastik şişe, büyük bir ip ve 3 tane contaya ihtiyacınız var.

Dev Köpük Balonlar

dev kopuk 1Büyük cam bir kâseye 4 çorba kaşığı su, 2 çorba kaşığı bulaşık deterjanı, 1 çay kaşığı şeker, 2 çay kaşığı gliserin ilave edip iyice plastik bir kaşık ya da çatal ile iyice karıştırın.

dev kopuk 2Plastik 1 litrelik şişenin üst kısmını kesin.

dev kopuk 3Şimdi tek yapmanız gereken plastik üst şişe parçasının alt kısmını karışıma batırmak ve şişenin kapak kısmından üflemek.

dev kopuk 4Büyük ve kalın bir ip alın ve bu ipin içerisine 3 tane conta gibi demir ağırlık yerleştirin ve ipi iki ucundan birbirine bağlayıp hazırladığınız köpük karışımın içerisine iyice batırın. Tek yapmanız gereken ipi yavaşça sıvıdan çıkartmak ve ipi yavaşça açarak geriye doğru adım atmak. Kendiliğinden dev bir köpüğün oluştuğunu göreceksiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

2 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.