Tüvit Örgü Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Tüvit Örgü Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Bu projemizde özellikle kazaklarda kullanılan tüvit örgü modelini şiş ile örmeyi göreceğiz. Bu projemizde 3 farklı renkteki ama aynı özellikteki ipi bir arada kullanacağız. Bu örgü modelinde ne kadar çok farklı renkte ip kullanırsanız o kadar güzel olacaktır.

Tüvit Örgü Modeli

tuvit 1İlk renkteki ip ile ilk sıraya başlıyoruz. İlk ilmiği düz olarak örün ve sonraki ilmiği sağ taraftaki şişe aşırarak sonraki 3 ilmiğe düz örgü örüyoruz.

tuvit 2Sonrasında ilk ilmiği sağ taraftaki şişe aşırıp sonraki 3 ilmiği düz olarak örüyoruz.
Aynı şekilde tüm sırayı örerek tamlıyoruz. Yani bir ip aşırıyoruz ve sonraki 3 ilmiği düz olarak örüyoruz.

tuvit 3İkinci sıraya geldiğimizde ilk ilmiği düz olarak örüyoruz ipi sağ taraftaki şişin önüne alıp sonraki ilmiği arka taraftan kavrayıp sağ taraftaki şişe aktarıyoruz.

Aynı şekilde tüm sırayı örerek devam ediyoruz.

tuvit 4Üçüncü sıraya gelindiğinde ip rengini değiştiriyoruz ve daha önceden ilmikte olan ipi kavrıyoruz. Bu sefer ilk 3 ilmiği düz olarak örüp dördüncü ilmiği sağ taraftaki şişe aktarıyoruz.

Aynı şekilde tüm sırayı örmeye devam ediyoruz. Dördüncü sırayı da aynı üçüncü sıra gibi tamamen örüyoruz. Yani ilk 3 ilmik düz örgü yapılıyor ve dördüncü ilmik sağ taraftaki şişe aktarılıyor.

İki sıra aynı iplik ile devam edildiğinde bir başka ipliğe geçilip aynı adımlar izlenerek örgüye devam edilebilir. Bu örgü modelinde 6 hatta daha fazla renkte iplik kullanabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder