İPUÇLARIM

Kravatlar Nasıl Temizlenir?

Kravatlar Nasıl Temizlenir?

İpek kravatlar genelde çok pahalıdır bu yüzden de en iyi temizleme yöntemi kuru temizleyiciye vermektir. Fakat eğer isterseniz leğenin içerisine kuru temizleme solüsyonu döküp evde kendiniz de ipek kravatlarınızı temizleyebilirsiniz. Ama kuru temizleme sıvısının yanıcı olduğunu unutmayın ve bu yüzden de ateşten uzak olarak çalışın ve odanın içinde temiz hava olmasına dikkat edin.

Kravatların üzerindeki lekeleri isterseniz fırçalayarak temizleyebilirsiniz. Bunun için eski bir diş fırçasını kullanabilirsiniz. Kravattaki lekeleri temizlemek için kuru temizleme sıvısının içinde kravatı gezdirin. Sonrasında ellerinize eldiven takın ve kravat üzerindeki sıvıyı sıyırın. Ardına kravatı bir süre gölgede havalandırın.

Kravatların hemen hemen hepsi yıkanabilir. Ve eğer kravatlar yıkanırken gerekli özen gösterilir ise kravatların yapıları yıkamadan sonra bozulmadan korunur. Kravatları yıkadıktan sonra kesinlikle sıkmayın. İsterseniz elde eski bir diş fırçası ile deterjan içeren ılık suyun içinde kravatları yıkayabilirsiniz. Kravatları yıkadıktan sonra bolca durulayın ve öylece yani sıkmadan temiz bir ipe asın.

Eğer kravatlara yıkamadan sonra ütü yapmanız gerekiyor ise ilk önce kravata elleriniz ile iyice şekil verin ve eğer bir onarım gerektiriyor ise kravata teyel ya da diğer bakımları yapıp buhar programında ütüleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.