Lastikli Açık Kabuk İşleme Nasıl Yapılır?

Lastikli Açık Kabuk İşleme Nasıl Yapılır?

Bu işleme tekniği kapalı kabuğun tersi olan açık kabuk işleme tekniğidir. Bu işleme tekniği kalın iplik ile işlenir ise o zaman mutlaka yelek ya da şal yapımı için de işleme yapılmalıdır.

Eğer ince iplik ile işleme yapılır ise neredeyse zarif bir dantel görüntüsü yarattığı için her türlü dantel işlemede kullanılabilir.

Eğer seçilen iplik orta incelikte olan bir iplik ise o zaman bu şık işleme tekniği ile evinizdeki en şık odaya dahi uzunca bir perde işleyebilirsiniz.

Tığ seçimi elbette işleme yapmak istediğiniz ipliğin kalınlığına bağlı olarak değişecektir. Bu projede toplamda 21 tane zincir çekilmiştir.

Lastikli Açık Kabuk İşleme Nasıl Yapılır?

lastikli acik kabuk isleme nasil yapilirAdım 1: İlk adım olarak tığ tarafından ikinci ilmeğe tekli kroşe işleme yapın ve tüm sırayı tekli kroşe işleyerek tamamlayın. (Bu sıra başlangıç sırası olarak sayılacak.)

lastikli acik kabuk isleme nasil yapilirAdım 2: Şimdi sıra ilk sırayı işlemeye geldi. Tığ tarafından ikinci ilmeğe tekli kroşe işleme yaptıktan sonra 3 tane zincir çekin, 3 ilmek atlayın ve dördüncü ilmeğe 3 tane çift kroşe işleyin, 2 zincir çekin, 3 tane çift kroşe işleyin, ( 5 zincir atlayın ve altıncı zincire 3 tane çift kroşe işleyin, 2 zincir çekin, 3 tane çift kroşe işleyin, 3 ilmek atlayın ve dördüncü ilmeğe 1 tane çift kroşe işleyin.)

Aynı şekilde tüm sırayı adımları tekrarlayarak işlemeye devam edin.

lastikli acik kabuk isleme nasil yapilirAdım 3: Bu adımda ikinci sıraya başlayacağız. Bu sıra tekrar sırasıdır. Yani bu sıradan sonra bu sırayı yeniden tekrar ederek tığ işinizi istediğiniz uzunluğa gelene dek yeniden işlemeye devam edin.

Havaya 3 tane zincir çekin (kabuğun hemen üzerine), 3 tane çift kroşe işleyin, 2 tane zincir çekin ve 3 tane çift kroşe işleme yapın. (Aynı işlemleri sıra sonuna kadar işlemeye devam edin ve sıra sonunda tepe kısma 1 tane çift kroşe işleyin.

Kenar kısımları işlerken oldukları gibi bırakabilirsiniz ya da bir sıra boyunca tekli kroşe işleme yapıp tığ işini toplayabilirsiniz.

Lastikli Açık Kabuk İşleme Video

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder