5 Dakikada Yeni Bir Ruja Sahip Ol!

5 Dakikada Yeni Bir Ruja Sahip Ol!

Yaklaşık olarak 5 dakika içerisinde istediğiniz renkte ruja hem de neredeyse sadece 1 lira karşılığında sahip olmak ister misiniz? Kim istemez ki değil mi? O zaman lafı fazla uzatmadan hemen bu harika projenin nasıl hazırlanacağını anlatmaya başlayalım.

Gerekli Malzemeler
5 dakika içinde istediğiniz renkte ruju hazırlayabilmek için kalın havlu ya da fırın eldiveni mikro dalga fırına, cam bardağa, dudak nemlendiricisine ve çeşitli farlara ihtiyacınız var.

5 Dakikada Ruj Yapımı

Bu projenin temeli yani sınırı sizin elinizde gözden çıkarmak istediğiniz far rengine ya da yaratmak istediğiniz ruj rengine dayalıdır.

Bir tane ruj hazırlamak için 4 gram kadar yani 1 tane dudak renklendiricisine ve 2 gram kadar istediğiniz renkte toz fara ihtiyacınız var.

ruj yapimi 1Rujunuzu hazırlamak için yeni aldığınız dudak nemlendiricisini kırarak tam halde yerinden çıkartın. Dudak nemlendiricisi kutusunu atmayın.

Yerinden çıkarttığınız dudak nemlendiricisini temiz bir cam bardağın içine atın ve üzerine istediğiniz renkte bir farı 2 gramdan az olmamak şartı ile bardağa ilave edin.

Bu noktada isterseniz bir değil birkaç rengi karıştırıp farklı bir ruj tonu elde edebilirsiniz.

ruj yapimi 2Daha sonra dudak nemlendiricisi ve far koyduğunuz cam bardağı 750 voltta ve 2 dakika süreliğine mikro dalga fırına koyun.

ruj yapimi 3İki dakika sonra fırın eldiveni ya da bir havlu yardımı ile cam bardağı mikro dalga fırından çıkarın. Çıkarttığınız sıvı ruju bir kürdan yardımı ile iyice karıştırın ve sonrasında yine cam bardağı fırın eldiveni ya da bir havlu ile tutarak içindeki sıvı ruju dudak parlatıcısı kutusunun içerisine dökün. Daha sonra en az 10 dakika boyunca yeni hazırlamış olduğunuz rujun soğumasına izin verin.

Gördüğünüz gibi tanesi 1 liradan alacağınız dudak parlatıcıları ve 10 hatta daha fazla rengin bulunduğu ve tanesi 2 lira olan far setlerinden alarak bir anda tanesi 1 liranın çok az üzerinde olan en az 10 tane farklı renkte ruju evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder