İPUÇLARIM

Evde Banyo Topu Nasıl Hazırlanır?

Evde Banyo Topu Nasıl Hazırlanır?

Banyo topları artık özellikle küvet sefalarının vazgeçilmez bir parçası olmaya başladı. Daha önce banyo ile ilgili birçok çalışmamızı kendin yap köşesinde siz sevgili ipuçlarım okuyucuları ile paylaştık. Bu yüzden de neredeyse her evde bulunmaya başlayan banyo toplarının nasıl yapıldığını da sizlerle paylaşmak istedik.

Gerekli Malzemeler
Evde banyo toplarını hazırlamak için iki çorba kaşığı buğday tohumu yağı, iki çorba kaşığı limon tuzu, toz yemek boyası, 4 iki çorba kaşığı karbonat, derin bir kâse, kinder çikolata kalıbı ya da plastik kalıplara ihtiyacınız var.

Evde Banyo Topu Yapımı

banyo topu 1Derin bir tabağın içerisine iki çorba kaşığı buğday tohumu yağı, iki çorba kaşığı limon tuzu, bir cimcik toz yemek boyası ve 4 iki çorba kaşığı karbonatı ilave edin ve tüm malzemeleri iyice ezerek karıştırın.

banyo topu 2Plastik kalıbın içerisine hazırladığınız banyo bombasını iyice sıkıştırarak ekleyin. Banyo topu malzemesinin plastik kalıbın içerisinde gevşek olmaması çok önemlidir yani ne kadar çok banyo topu malzemesini plastik kalıbın içerisine sıkıştırırsanız o kadar güzel sonuç alırsınız.

Bu yüzden sıkıştırabildiğiniz kadar malzemeyi kalıbın içerisine sıkıştırın.
İsterseniz bir kinder çikolata kutusunu isterseniz de farklı plastik kalıpları bunun için kullanabilirsiniz.

banyo topu 3Eğer kinder çikolata kutusunu kalıp olarak kullandıysanız o zaman her iki kutuya da banyo topu malzemesinden koyun. Çikolata kutusunun kenarlarındaki malzeme fazlasını parmaklarınız ile temizleyin. Daha sonra her iki malzeme ile dolu olan kinder çikolata kutusunun parçalarını dikkatli bir şekilde birleştirin ve sonrasında elleriniz ile iyice bastırıp kutunun her iki parçasının da birbirine yapışmasını sağlayın.

Kalıplara koyup hazırladığınız banyo toplarını en az 24 saat boyunca kendi hallerine bırakın.

banyo topu 4Yaklaşık 24 saat sonra kalıpları dikkatli bir şekilde malzemeden ayırdığınızda banyo topu da hazır demektir.

Hazırladığınız bu banyo toplarını hem kendi banyo keyfinizde kullanabilir hem de sevdiğiniz kişilere hediye edebilirsiniz. Hediye etmek için tek yapmanız gereken plastik kendinden yapışkanı olan plastik bir poşetin içerisine birkaç tane süs taşı da ekleyip minik bir kurdeleyi de takıp banyo hediyesi haline getirmenizdir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. fatma dedi ki:

    4 iki çorba kaşığı karbonat ne demek ?

  2. Mehmet dedi ki:

    Merhaba. Bend evde denedim ama köpüklü tarif bulamadım. Paylaşabilirseniz sevinirim

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.