Tüy Çıkması Nasıl Engellenir, Kadınlarda Kıllanma Nasıl Önlenir?

  • 09 Ekim 2015
  • 436 kez görüntülendi.
Tüy Çıkması Nasıl Engellenir, Kadınlarda Kıllanma Nasıl Önlenir?

Kadınlarda tüylenme ve kıllanma sorunun engellenebilmesi için çok farklı tedavi yöntemleri günümüzde mevcuttur.

Fakat en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden biri tıbbi tedavi yöntemi bir diğeri ise kozmetik tedavi yöntemidir. Bu iki yöntem doğru bir şekilde ve uzman ellerle uygulandığı zaman istenilen sonuçlara ulaşmak çok daha hızlı ve etkili olacaktır.

Bu iki yöntemden hangi yöntemin kişiye uygulanacağı sadece kişinin isteğine bağlıdır. Yani kişi bu sorundan kurtulmak için kendi uygun gördüğü yöntemi seçmeli ve bu yöntemin uzmanı olan kişi ile bağlantıya geçmelidir.

Burada önemli olan seçilen tedavi yönteminin düzgün ve kişiye uygun bir biçimle uygulanmasıdır. Başka bir değiş ile bu konunun uzmanı olamayan kişiler tarafından bu tedaviler kesinlikle uygulanmamalıdır.

Tüylenme Sorunu Nasıl Giderilir?

Artık günümüzde aşırı tüylenme ya da tüylenme sorununun üstesinden gelebilmek için bilhassa lazer epilasyon uygulamasını kişiler tercih etmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması kişinin tüy yapısı incelendikten sonra belirli seansların belirli aralıklar ile kişiye uygulanması ile yapılmaktadır. Lazer epilasyonu sayesinde tüyler tamamen yok olurken bir daha geri çıkmaları da söz konusu değildir.

Lazer epilasyon uygulamasının başarı yüzdesi yaklaşık olarak %90 civarında seyretmektedir. Lazer epilasyonu kişiye herhangi bir ağrı ya da sızı hissi verilmeden uygulanan bir yöntemdir. Lazer epilasyon yönteminde ağrı oranı çok ama çok düşüktür ve bu az olan ya da hafif diye tabir edebileceğimiz ağrılar bölgesel değil kısmi ve geçici ağrılardır.

Lazer epilasyon dışında bir de daha önce bahsettiğimiz gibi kozmetik ürünler ile uygulanan bir tedavi yöntemi vardır.

Kozmetik tedavide en önemli olan kullanılan kozmetik ürünlerin kişinin cilt yapısına uygun olup olmadığıdır.

Kozmetik tedavide kullanılan ürünler kimyasal içeriklere sahip olduğu için hem kullanım aşamaları hem de uygulama döneminde çok dikkat edilmesi gerekir. Eğer bu hususlar göz ardı edilir ise kişinin cildinde bozulmalar hatta istenmeyen lekeler dahi meydana gelebilir.

Bu iki yöntem tüylenmeye yani sürekli tüy çıkmasının önüne geçen iki önemli ve etkili yöntemdir. Sizde cilt yapınıza ve bütçenize uygun olan tedavi yöntemini ve mutlaka seçtiğiniz yöntemin uzmanı ile bu tedavilerden birine başlayıp tüylenme sorununuzu kökünden tedavi edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder