Saç Uzatan Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Saç uzatan şifalı bitkiler arasında en çok kullanılan bitkiler arasında en önde neem bitkisi bulunmaktadır. Neem bitkisi sadece saçlar için değil diğer güzellik sorunları için de kullanılmaktadır. Neem bitkisinin tanecikleri ve yaprakları saç dökülmesine karşı oldukça faydalı bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Neem bitkisi saçların özellikle sık ve güçlü bir şekilde uzamasına yardımcıdır.

Saç Uzatan Şifalı Bitkiler Ve Etkileri

Tulsi bitkisi yani fesleğen bitkisinin yaprak kısımları yağ ile karıştırılmak sureti ile hazırlanır. Daha sonra bu karışım saçlara iyice yedirilerek sürülür. Bu uygulama saçları hem güçlendirir hem de saçların parlaklığını arttırır.

Hintyağı tohumlarının özü saçların hem parlamasını hem de güçlenmesini sağlar. Bu özü saçlarınıza sürdükten sonra saç diplerinize masaj yaparsanız o gece çok daha rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Köri yaprakları genelde farklı damak tatlarına uygun bir şekilde ve farklı birçok baharatlar ve otların eşliğinde sos olarak servis yapılan bir bitkidir. Ancak köri ağacının taze yaprakları özel olarak saçlar için hazırlanabilir ve saç bakımı uygulaması olarak kullanılabilir. Hazırlanan bu köri bakım uygulamaları sayesinde saçlar daha canlı daha parlak ve daha güçlü bir hale gelir. Ayrıca köri saç uygulamaları sayesinde saçlarınız çok daha hızlı bir şekilde uzayacaktır.

Kına bitkisinin yaprakları ise bilhassa beyazlaşan saçların boyanması için kullanılmaktadır. Kına bitkisi ayrıca saçları parlatır ve saçları çok iyi bir şekilde besler.

Köri yapraklarını isteğinize ve saçlarınızın yapısına uygun olan farklı baharat ve bitkiler ile hatta bazı kuvvetli yağlar ile karıştırılmalıdır. Daha sonra karışımın içinde olan malzemelerin yapısına göre belli zamanlarda saçta bekletilmelidir. Saç bakımı sonunda saçlar sıcak su ile değil soğuğa yakın bir su ile yıkanmalıdır.

Amalaki ağacının saçları güçlendirdiği ve saçların özellikle doğal rengini güçlendirdiğini herkes bilir. Bu bitkiden elde edilen su ise saçları durulama da kullanılmalıdır. Bu su düzenli olarak kullanılır ise saçlar doğal bir şekilde parlar.

Bu bitkinin sağladığı faydalardan tam olarak yararlanmak için saçlara arada yağ bakımı da yapılmalıdır. Ayrıca bitki uygulaması düzenli olarak ve belli günlerde uygulanmalıdır.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.