Evde Siyah Nokta Maskesi Nasıl Hazırlanır?

  • 05 Ekim 2015
  • 503 kez görüntülendi.
Evde Siyah Nokta Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Piyasada birçok maske var özellikle siyah nokta temizlemek için. Fakat siyah noktaları tam anlamı ile temizlemek ve aynı zamanda da cildi beslemek hatta ve hatta cilde gerginlik sağlayıp cilt kırışıklıklarından da kurtulmak neredeyse imkânsız gibi.

Fakat bu maske ile hiçbir katkı maddesi olmaksızın hem cildinizi yenileyecek hem besleyecek hem de siyah nokta sorunundan hemen kurtulacaksınız.

Gerekli Malzemeler
Bu harika maskeyi hazırlamak için 1 tane yumurta, çatal, yelpaze makyaj fırçası, kalın renk karıştırma fırçası, derin ve cam bir kâse, ince beyaz kâğıt mendiller ve boş küçük plastik bir su şişesine ihtiyacınız var.

Siyah Nokta Maskesi

siyah nokta maskesi 1İlk önce yumurtayı derin cam kâseye kırın. Fakat kesinlikle sarı kısmının iki üç parça olmamasına yani bozulmamasına özen gösterin.

siyah nokta maskesi 2Daha sonra boş ve temiz plastik küçük su şişesini iyice sıkarak tam yumurta sarısının üzerine getirin ve hafif yumurta sarısına şişenin ağzını dokundurur dokundurmaz hemen şişenin içindeki havayı geri bırakmak için şişeyi sıkmayı bırakın.

Şişe içerisine hava aldığı anda yumurta sarısını da içeriye doğru çekecek ve sağlıklı bir şekilde yumurta sarısı ile beyazı ayrılmış olacaktır.

Ayırdığınız yumurta sarısını başka temiz bir cam kâseye şişeyi yeniden sıkarak aktarın.

siyah nokta maskesi 3Yumurtanın beyazını köpük haline gelene kadar çatal yardımı ile iyice çırpın.

siyah nokta maskesi 4Daha sonra yelpaze makyaj fırçası ile köpük haline getirdiğiniz yumurta beyazını kaşlar, kirpikler ve saç bölgeleriniz hariç tüm yüzünüze yedirerek sürün.

siyah nokta maskesi 5Sonra hemen yani yumurta sarısının cildinizde kurumasına izin vermeden hemen temiz ve ince bir kâğıt mendili alın ilk önce burnunuzun üzerine bir parça mendil koyduktan sonra yeniden yelpaze makyaj fırçası ile mendilin üzerine köpük haline getirdiğiniz yumurta beyazını sürün.

Aynı işlemleri tüm yüzünüz için uygulayın. Tüm yumurta beyazının yüzünüzde kurumasını iyice bekleyin. Yumurta beyazı yüzünüzde kurumadan yüzünüze hiçbir müdahalede bulunmayın.

siyah nokta maskesi 6Yumurtanın yüzünüzde tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra yavaşça çene altından başlayarak ince kâğıt mendiller ile kalıp haline gelmiş olan yumurta maskesini yüzünüzden çıkartın. Mendilleri hızlı bir şekilde çekmeyin yavaş yavaş ve mendillere yapışan cilt artıklarını mendil ile çekerek mendilleri yüzünüzden çıkartın.

siyah nokta maskesi 7Eğer cildinizde sivilce ve siyah nokta sorunu çok fazla ise bu uygulamayı her gün tekrarlayabilirsiniz. Bu maskeyi ilk uyguladığınızda cildinizde gerilme ve ciltte sivilce ve siyah noktaları kusma olayının başladığını hissedeceksiniz.

Sonuçları en iyi şekilde yani gözle görülür bir şekilde görmeye bu uygulamayı 3 ila 4 defa yaptıktan sonra tamamen görebileceksiniz.

Yumurta beyazı maskesi sayesinde sivilce izlerinden kurtulacak, yüzünüzdeki büyük gözenekleri kapatacaksınız, cilt kızarıklığından kurtulacaksınız ve cildinizdeki derin kırışıklıklardan kurtulacaksınız.

siyah nokta maskesi 8Yumurta sarısını yine iyice aynı yumurta beyazında olduğu gibi karıştın ve köpük haline getirdikten sonra fırça yardımı ile yüzünüze yine kaş, kirpik ve saçlar dışında tüm yüzünüze sürün. Yumurta sarısını cildinizde kuruyana dek iyice yüzünüzde bekletin. Sonrasında cildinizi iyice yıkayın ve duruladıktan sonra iyice kurutun.

Yumurtanın sarısı sayesinde cildinize ipeksi bir yumuşaklığın geldiğini cildinizi kuruladıktan sonra hemen hissedeceksiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder