At Nalı Dantel Örgüsü Nasıl Örülür?

At Nalı Dantel Örgüsü Nasıl Örülür?

Bu şık örgü tekniği ile hemen hemen istediğiniz tüm zarif projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz çok şık bir bluz isterseniz şık bir yelek isterseniz de uzun ve şık bir şal örebilirsiniz.

Bu örgü tekniğinde esas sayı 10 artı 1 sayılarıdır. Yani 10 ve 10 ilmeğin katları ile mutlaka artı 1 ilmek. Bu projede toplamda 21 adet ilmek kullanılmıştır.

At Nalı Dantel Örgüsü

at nali dantel orgusuAdım 1: Şişe 10 artı 1 şarta uyarak istediğiniz kadar ilmek dizin. İlmekleri dizmeye başlamadan önce isterseniz ekstra 1 metre kadar ip fazlalığı bırakabilir ve proje sonunda dikme ve birleştirme işlemleri için kullanabilirsiniz.

İlmek dizme işlemini isterseniz tek şiş isterseniz de çift şiş ile yapabilirsiniz. Bu durum elinizdeki ipin kalınlığına bağlı olarak değişebilir.

at nali dantel orgusuAdım 2: İlk sıraya başlarken 1 düz örün, şişe ip alın, 3 düz örün, sağ taraftaki şişe sol taraftaki şişten ilmek alın, 2 düz birlikte örün, daha önce soldaki şişten sağ taraftaki şişe aktardığınız ilmeği 2 düz birlikte ördüğünüz ilmekten aşırın, 3 düz örün, şişe ip alın ve 1 düz örün.

Aynı şekilde tüm sırayı adımları tekrar ederek örmeye devam edin.

at nali dantel orgusuAdım 2: Tüm sırayı ters olarak örün.

at nali dantel orgusuAdım 3: 1 düz örün, şişe ip alın, 2 düz örün, sağ taraftaki şişe sol taraftaki şişten ilmek alın, 2 düz birlikte örün, soldaki şişten sağ taraftaki şişe aktardığınız ilmeği 2 düz birlikte ördüğünüz ilmekten aşırın, 2 düz örüp şişe ip alın ve 1 düz örün.
Tüm sırayı aynı adımları tekrar ederek örmeye devam edin.

at nali dantel orgusuAdım 4: 1 düz örüp 9 ters örün ve yeniden 1 düz örün. Tüm sırayı aynı şekilde örmeye devam edin.

at nali dantel orgusuAdım 5: 1 ters örün, 2 düz örün, şişe ip alın, 1 düz, sağ taraftaki şişe sol taraftaki şişten ilmek alın, 2 düz birlikte örün, soldaki şişten sağ taraftaki şişe aktardığınız ilmeği 2 düz birlikte ördüğünüz ilmekten aşırın, 1 düz, şişe ip alın, 2 düz ve 1 ters örün.

Aynı şekilde tüm sırayı adımları tekrarlayarak örün.

at nali dantel orgusuAdım 6: Yine 1 düz örün ve 9 ters örüp 1 düz daha ördükten sonra yine aynı adımları tekrar ederek tüm sırayı örmeye devam edin.

at nali dantel orgusuAdım 7: 1 ters, 3 düz, şişe ip alın, sağ taraftaki şişe sol taraftaki şişten ilmek alın, 2 düz birlikte örün, soldaki şişten sağ taraftaki şişe aktardığınız ilmeği 2 düz birlikte ördüğünüz ilmekten aşırın, şişe ip alın, 3 düz örün ve 1 ters örün. Sıra sonuna kadar aynı adımları takip ederek örmeye devam edin.

Adım 8: Tüm sırayı sadece ters olarak örün.
Bundan sonra artık adım ikiden adım sekize kadar ihtiyacınız olduğu kadar örerek projenizi tamamlayabilirsiniz.

At Nalı Dantel Örgüsü Video

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder