Maybelle Bere Nasıl Örülür?

Maybelle Bere Nasıl Örülür?

Bere modeli örülürken 4 mili metrelik çift taraflı şiş ile misinalı şişlerin yanı sıra bebek yünü kullanılmıştır.

Maybelle Bere

Maybelle bereyi örmeye başlarken 110 tane ilmek dizin.

maybelle bere 1Şapka Siperi
Toplamda 13 sıra boyunca 1 düz ve 1 ters örün.

maybelle bere 2Yuvarlak Örgü: Elmas Vücut Örgüsü: 22 ve katları.

Sıra 1: 1 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 4 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın, 4 düz, şişe ip atın, 4 düz birlikte, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın ve 1 düz örün.

Sıra 2: Bu sırayı ve tüm çift sıraları düz olarak örün.

Sıra 3: 1 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 3 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın, 6 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 3 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün ve 1 düz örün.

Sıra 5: 1 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 2 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın, 8 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 2 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın ve 1 düz örün.

Sıra 7: 1 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 1 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın, 10 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 1 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın ve 1 düz örün.

Sıra 9: 1 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 2 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 8 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın, 2 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın ve 1 düz örün.

maybelle bere 3Sıra 11: 1 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 3 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 3 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın ve 1 düz örün.

Sıra 13: 1 düz, şişe ip atın, 2 düz birlikte, 4 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın, 4 düz, soldaki ilk iki ilmeği sağ taraftaki şişe atın ve sağa attığınız ilmeklerin ikisini birlikte düz örün, şişe ip atın ve 1 düz örün.

Aynı sıraları 14. sıradan itibaren 20 cm olana kadar sıra 1’den sıra 8’e kadar tekrarlayarak örmeye devam edin.

maybelle bere 4Taç Azaltma

Sıra 1: 2 düz birlikte örün.

Sıra 2: 2 düz birlikte örün son ilmeğe kadar ve son ilmekte 1 düz örün.

Sıra 3: 2 düz birlikte örün.

İpi kesin, berenin üst ipini çekin ve tepe kısmı kapatın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder