İPUÇLARIM

Mide fıtığı kimlerde görülür? Mide fıtığı olan neler yemeli?

Mide fıtığı kimlerde görülür? Mide fıtığı olan neler yemeli?

Genellikle aşırı kilolu insanlarda görülen ve o bölgede depolanmış yağların baskı yapmasıyla midenin yemek borusuna doğru esnemesi ile oluşan rahatsızlıktır. Reflü tedavisinde uygulanan yöntemler mide fıtığına sahip kişilere de uygulanır. Ağır ve yağlı yiyecekler yerine hafif ve sağlıklı ayrıca mide asidini artırmayacak besinler tüketilmesi önerilir.

Kimlerde Görülür ve Tedavisi Nasıldır?

  • Genelde 60 yaş üstü bireylerde görülmekle beraber aşırı kilo almış insanlar,
  • Gebelik dönemindeki kadınlarda,
  • Sürekli ve şiddetli öksürüğe sahip olan insanlarda,
  • Bol yağlı ve asitli yani mideyi tahriş edici yiyecekler tüketen bireylerde görülür.

Öncelikli tedavi midedeki yıkımı en aza indirgemek ve yapım durumuna geçirmektir. Bu süreç içinde yenilen içilen gıdalarla durum kurtarılmaya çalışılır. Eğer yeterli gelmezse ya da hiçbir olumlu cevap alınamazsa son çare ameliyatla tedaviye geçilir.mide fitigina ne iyi gelir

Peki, Alternatif Tıp Bu İşe Ne Diyor?

Hemen her hastalıkta olduğu gibi alternatif tıbbın buna da verilecek bir cevabı var. Öncelikle mideni rahatlat, asitli yağlı tuzlu yeme diyor. Bu mideni rahatlatacak kendine getirecek diyor bize. Hali hazırda birikmiş fazla asidi de polen yiyerek ya da arı sütüyle yok edebilirsin diyor. Sonrasında midemiz tedavi için hazır hale gelecek. Kansere bile çare olan çörek otunu tüketeceğiz bir kere. Sonra sıfır kalori bir bardak da kuşburnu çayı içeceğiz her gün. Yetmedi mi? O zaman bir de güzel avrat otu kaynat da iç diyor tabiat ana bize ve midemizin düzeleceğinin garantisini veriyor. Fakat hastalık epey ilerlemişse alternatif tıp da çaresiz kalıyor ve topu modern tıbba atarak tedaviyi devrediyor.

Siz de mideye ve mide asidine zararlı yiyecekler tüketiyorsanız ve karın ağrılarından kıvranıyorsanız üstüne üstlük alternatif tıp çaresiz kalmışsa doktora görünmeyi ihmal etmeyin. Zira midenizin oralara saklanmış ufak bir fıtık durumu olabiliri Allah korusun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.