İPUÇLARIM

Makyaj Sırası İle Nasıl Yapılır?

  • 07 Mart 2016
  • 97 kez görüntülendi.
Makyaj Sırası İle Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmayı kim bilmez ki diyeceksiniz öyle değil mi? Evet, her hanım makyaj yapmayı bilir ancak makyajında bir uygulama sırası vardır ve bu sıraya uyularak yapılan makyaj en kalıcı ve en çekici makyajdır.

Makyaj Sırası İle Nasıl Uygulanır?

Makyaj Altı: Makyaj yapmaya direk olarak başlamadan önce evvela cilt temizliğinin sağlanıp makyaj öncesi cildin nemlendirilmesi sağlanmalıdır. Tam bir cilt temizliği yapmaya vaktiniz yok ise o zaman maden suyu ya da gül suyu ile yüzünüzü bir pamukla birlikte silebilirsiniz.

Fondöten: Eğer yüzünüzde beyaz, kahverengi ya da siyah lekeler veya yara izleri var ise leke kapayıcı kremler ya da ten renginde olan kremler yardımı ile ilk önce lekeli bölgelerin üzerini boyayın. Daha sonra yüzünüze ten renginize uygun olan fondöteni sürün.

Sürdüğünüz fondöten ile ilk olarak sürdüğünüz kapatıcı krem ya da kalem ile sonra sürmüş olduğunuz fondötenin tamamen bir uyum içinde olmasını sağlayın. Böylece cildinizde hem lekesiz, hem pürüzsüz hem de çok şeffaf ve hoş bir görüntü yakalamış olacaksınız. Cildiniz için fondöten seçerken fondötenin rengi cilt tonunuzdan en çok 2 ton kadar açık ya da 2 ton kadar koyu olmalıdır. Aksi halde makyaj için gerekli olan o doğal görünümü yakalayamazsınız.

Pudra: Pudra demek makyajda kalıcılık demektir. Pudra makyajın sadece bulaşmasını değil akmasını da engeller. Eğer isterseniz 3 ton pudra ile makyaj yapıp hem gölge hem de ışık oyunu yaparak yüzünüzde çok hoş bir görüntü de sağlayabilirsiniz. Bu yöntem ile yüz şeklinizin hatlarını da gözleyebilecek ve yüz hatlarınızın güzel olan kısımlarını da ortaya çıkarabileceksiniz.

Bu güzel işlemi uygulayabilmek için ilk önce açık renk olan pudra ile birinci derecede güzel bulduğunuz bölgeleri pudralayın. Daha sonra koyu renk pudra ile ikinci derecede güzel olan bölgeleri pudralayın. En koyu renkteki pudrayla da göstermek istemediğiniz bölgeleri pudralayın.

Göz Makyajı: Göz makyajını uygularken bakışlarınıza canlılık kazandırmanız şarttır. Göz makyajını uygularken ya da uyguladıktan sonra yine koyu renk pudra ile makyaj hataları kapatılmalıdır.

Rimel: Göz makyajının en ayrılmaz parçası rimeldir. Rimel kirpiklerin hem çok gür hem de çok çekici görünmesini sağlar ve aynı zamanda da bakışlara derinlik kazandırır.

Bu noktadan sonra uyguladığınız göz makyajınız ve elbette kıyafetleriniz ile uyumlu olan bir kalem ve ruj sürdükten sonra makyajını tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.