Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı yaparken nelere dikkat etmeniz gerekir? Bu makalemizde siz ipuçlarım okurları için bir çok önemli püf nokta paylaştık. Gece makyajında özellikle gözler ve dudaklar olduğundan daha büyük gösterilmesi daha iyi bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Gece davetlerine katılmaya karar verdiğinizde her ayrıntıyı düşünmek zorundasınız. Kıyafet kadar makyajın da kusursuz yapılmış olması sizi gecenin yıldızı yapacaktır. Kendiniz bazı makyaj tekniklerini öğrenerek gece makyajını kolaylıkla öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

Gece makyajına başlamadan önce cildinizi temizlemeli ve cildinizi makyaja hazır hale getirmelisiniz. Temizleme sütünü cildinize sürün ve ılık suyla temizleyin. Bir pamuğa tonik dökün ve cildinizi derinlemesine silin. Gözenekleriniz temiz ve açık, şimdi her zaman kullandığınız nemlendiricinizi sürün ve yarım sat bekleyin. Cildi makyaj öncesinde temizlemek oluşabilecek cilt problemlerini önlemek açısından önemlidir, ayrıca makyajınızın kusursuz gözükmesini sağlar.

Gece makyajı yaparken ışıklandırma ve gölgelendirme;

Cilt renginize ve yapısına göre fondöten seçmeniz çok önemlidir. Ten renginizde, ten renginizden bir ton açık ve bir ton koyu 3 tane fondöteniniz olmalı. Uzun yüzlüyseniz çene ucuna, alın saç diplerine, elmacık kemiği altına ten renginizden bir ton koyu fondötenle gölgelendirme yapın. Yuvarlak yüzlüler, gölgelendirme işlemini çene köşelerine, şakaklara, elmacık kemiği altına koyu renkli fondöten uygulayarak yapmalıdır. Aydınlatma işlemi her yüz şekline göre farklılık göstermez. Alın, göz altı, elmacık kemiği üstü, burun üstü( çizgi halinde),burun dudak arası açık renk fondötenle aydınlatılmalıdır. Yüzün diğer bölümleri cilt rengindeki fondötenle kapatılmalı, homojenik ve doğal bir görüntü oluşturulmalı. Son olarak pudra sürülerek makyaj alt yapısı tamamlanmalı.

Gece makyajında gözlerin önemi büyüktür

Gözler duygu ve düşüncelerin iletilmesinde büyük rol oynar. Kişiliğinize uygun bir göz makyajı yapmanız kendinizi konuşmadan tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin sert ve asi bir ruh haliniz varsa koyu kalemler, koyu renkli far uygulaması doğru tercihtir. Daha ılımlı ve yumuşak tepkileriniz varsa buğulu göz makyajı tam size göredir. Gece makyajı, diğer makyajlara göre daha koyu olmalıdır çünkü ışıklar hafif yapılan makyajı daha da soft gösterecektir. Bu durum sizi bakımsız ve makyajsız göstereceğinden makyajınızda koyu renkleri kullanmaktan korkmayın.

Gözaltına kapatıcı uygulayın ve göz kapağınıza ten renginizde bir taban oluşturun. Kıyafetinize uygun bir rengi göz kapağınızın ortasına far olarak, onun bir ton koyu rengini de gölgelendirme olarak göz kapağınızın bitiş noktasına kullanın. Küçük gözlüyseniz gözaltı kirpiklerinizin dışından, iri gözlüyseniz gözaltı kirpiklerinizin içinden kalem çekin. Son olarak rimelinizi uygulayın.

Gece makyajında dudakları dolgun göstermek gerekir.

Çekiciliğin simgesi haline gelmiş dudakları, makyaj hilesiyle büyük göstermek mümkün. Dudağınızın renginde bir kalemle, dudak çizginizin hemen dışından olacak şekilde bir kontör çizin. Ardından hangi renkte bir ruj sürecekseniz bir ton koyusu bir kalemi, alt ve üstü dudağınız iki birleşme noktasına, dudak çevrenize, sadece dudağın ortası boş kalacak şekilde sürün. Son olarak rujunuzu ya da parlatıcınızı uygulayın. Mat bir renk yakalamak istiyorsanız rujunuzu sürdükten sonra üzerine pudra uygulayabilirsiniz. Gece makyajı son adımı allığınızı sürmektir. Uzun yüzlüler allığı elmacık kemiği üzerinden kulak ortasına doğru, yuvarlak yüzlüler allığı elmacık kemiği altından şakaklara doğru sürmeliler. Makyajınız tamamlandı, güzellikler sizinle olsun. Bu arada lütfen yatmadan önce kendi sağlığınız için yaptığınız makyajı temizlemeyi ihmal etmeyin. Makyaj nasıl temizlenir? adlı konumuza bir göz atmanızı tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder