Romatizma Bitkisel Tedavisi Nasıl Yapılır?

Romatizma Bitkisel Tedavisi Nasıl Yapılır?

Romatizma rahatsızlığında elbette en başta tıbbi yöntemler ön görülür. Çünkü bu hastalık dikkat edilmezse çok ciddi diğer sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Bu hastalık hem çocuklarda hem de yetişkinlerde ortaya çıkabilen bir hastalıktır. Bu yüzden bugün sizlerle bu ciddi hastalık için yüzyıllardır kullanılan bitkisel tedavi yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Romatizma Tedavisinde Bitkisel Çözümler

Bu hastalığın tedavisinde en çok rağbet gören yöntem bir miktar kadar sultan otunu kaynatmak ve sonrasında ağrılı bölgelerin üzerine bu otu koymaktır.
Veya isterseniz aç karnına ve her sabah 3 diş kadar orta boy sarımsağı yiyebilir ve bu rahatsızlığın şiddetini azaltabilirsiniz.
Hem lezzetli hem de güç veren bir yöntem istiyorsanız biraz incir, biraz çemen ve birazda çam fıstığını bir arada pişirdikten sonra yiyebilirsiniz.

Hem banyo yapmak hem de şifa bulmak istiyorsanız o zaman 500 gram kadar kekiği temiz ve küçük bir torbanın içine koyun. Daha sonra bu torbayı 15 dakika boyunca kaynatın ve bu kaynama suyunu banyo suyunuza ilave edin. Eğer varsa küvetin suyuna ilave edin ve küvette bir müddet dinlenin. İster küvete ilave etmiş olun isterseniz de tas tas bu suyu dökünün, aldığınız banyo sonrasında mutlaka bir süre boyunca sıcak ya da ılık bir yerde dinlenin ya da şekerleme yapın.

Romatizmal ağrıları dindirmenin bir diğer yolu da sarmaşık yapraklarını banyo suyuna ya da küvetin sıcak suyuna ilave etmektir.

Banyo ya da yemek dışında farklı bir yöntem arıyorsanız o halde size bir miktar akırı kahra yağı ile ağrılı bölgelere masaj yapmanızı önerebiliriz. Masaj sonrasında aynı bölgeleri hem yumuşak hem de yün bir atkı ya da şal ile sarabilir ve bir süre dinlenebilirsiniz.

Romatizma Tedavisinde İçilen Yöntemler

İsterseniz 50 gram kadar diş budak yaprağı, 50 gram kadar margarit, 400 gram kadar Frenk üzümü yaprağı ile karıştırabilir ve bu karışımı sadece 1 bardak kadar suyun içinde kaynatıp çay içer gibi içebilirsiniz.

Ya da 35 gram kadar diş budak yaprağı, 500 gram kadar temiz suda kaynatabilir ve gün içinde tüm suyu yavaş yavaş içebilirsiniz.

Veya 10 gram kadar katranköpüğü, 10 gram kadar zencefil, 10 gram kadar türbüt ve yine 10 gram kadar da zeravent tavili iyice karıştırıp gün içinde 4 defa olmak sureti ile her seferinde 3 gram olmak şartıyla içebilirsiniz.

Biraz daha yoğun ve hızlı bir tedavi yolu arıyorsanız o zaman kimyon, zencefil ve siyah çöpleme den üçe gram ve sarıbasırdan da 6 gram alın ve hepsini iyice karıştırdıktan sonra toz haline getirin. Toz haline getirdiğiniz bu karışımdan sadece 6 gram kadar alın ve 1 bardak kadar dereotu ile karıştırıp için.

Eğer isterseniz 1 tane limonu dilimleyebilir ve kaynatabilirsiniz. Kaynattıktan sonra soğuttuğunuz suyu bir ay süre ile yeniden aynı işlemleri yenileyip içebilirsiniz. Evet, limon C vitamini özelliği yanı sıra romatizma tedavisinde çok eski zamanlardan bu yana kullanılan bir şifa kaynağıdır. Eğer limonun başka hangi hastalıklara iyi geldiğini merak ediyorsanız o zaman limonun faydaları nelerdir yazımızı inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder