Buzdolabındaki Küçük Sineklerden Kurtulmak

Buzdolabındaki Küçük Sineklerden Kurtulmak

Sitemizin misafirlerinden Derya hanımın bize yönelttiği “tatile gitmiştik geldiğimde şalterleri indirmişler dolapta et falan vardı çok kötü olmuş bir şekilde temizledim fakat küçük uçan böceklere çözüm istiyorum” sorusudur.

Siz de soru sormak isterseniz Facebook sayfamızı beğenip sorularınızı bize yöneltebilirsiniz.

 

Küçük sinekler genelde halk dilinde meyve sineği olarak bilinir. Sayıları çok hızlı şekilde artış göstermektedir. Buzdolabında bu tarz sineklerden kurtulmak zahmetli olacaktır ama imkansız değildir.

Size yapmamanız gereken unsurlardan başlayalım.

İlaçlama kesinlikle yapmayın. İlaçlama sineklere karsı kesin bir çözüm olacaktır. Lakin nede olsa zehirli madde olduğu için sizin yiyeceklerinize ileride zarar verir sağlığınızı etkileyecektir.

 

Sizlere başka bir konumuzu da öneriyorum. Bu konumuzda meyve sineklerinden kurtulmak için tuzak hazırlamayı anlattık.

MEYVE SİNEKLERİNDEN KURTULMAK İÇİN TUZAK YAPIMI

Dolaptaki küçük sineklerden kurtulmanız için yapabilecekleriniz.

  • Dolabın içine bol miktarda cam sil sıkabilirsiniz. Cam silin içindeki yapışkan madde sayesinde sineklerin kanatları yapışıyor ve uçma nitelikleri bir süre etkisiz oluyor. Uçamayan sinekleri bez ile silerek dolaptan temizleyebilirsiniz. Lakin hala dolabın belli yerlerinde sineklerin yumurtası bulunduğu için onlarında temizlenmesi gerekiyor.
  • Buzdolabını temizlemek için: Sıcak suyun içerisine sabun ve çamaşır suyu katin. Ulaşabildiği her yerini bir bez sayesinde silin. Çamaşır suyu mikropların kırılmasına yardımcı olup sineklerin yumurtalarını da öldürecektir.
  • Bir kaba bal koyun: Buzdolabın bir kaç yerine içinde bal olan kaplar yerleştirin. Bal kokusu sinekleri kendine çekecek ve yapışkan özelliği sayesinde yapışmalarını sağlayacaktır. Tüm sineklerin temizlediğinden emin olduktan sonra yukarıdaki temizleme sekli ile dolabı temizleyin.
  • Sinekleri elektrik süpürgesine çektirebilirsiniz. Kapağı açtığımızda sineklerin başka yere uçmalarını engellemek için buzdolabın etrafına naylon poşet yapıştırın, kapağı açacak kadar genişlikte olsun. Dolabın kapağını acın ve gülcü bir elektrik süpürgesini içine sokarak havada uçan sinekleri içine çektirebilirsiniz. Bu işlem ardından mutlaka yeniden yukarıdaki işlem gibi silinmesi gerekiyor.

 

Derya hanim umarım dolabınızı istila eden sineklerden bu şekilde kurtulmuşsunuzdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Leather World | Deri Dünyası dedi ki:

    cam sil tekniği ilginçmiş. denemek lazım havalar ısındığında 🙂

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder