Payette Diamond Modeli Bere Nasıl Örülür? Medium

Payette Diamond Modeli Bere Nasıl Örülür? Medium

Bu bere modeli oldukça zor bir bere modelidir. Bu yüzden karmaşık örgü modelleri ile arası iyi olan hanımların bu modele başlamasını öneririz.

Bu bere modeli özellikle kışın soğuk zamanlarında hiçbir şekilde soğuğu geçirmeyen bir bere modelidir.

Payette Diamond Modeli Bere

120 adet ilmek dizin. İlmekleri dizdikten sonra üst üste gelip gelmediklerini kontrole din.

payette diamond bere 1Tam 12 sıra boyunca 1 ters ve 1 düz olarak örün. 12 sıra tamamlanınca işaretleme yapmayı unutmayın.

Diamond Modeli
Sıra 1: 2 ters, 1 düz, 4 ters, 1 düz ve 2 ters olarak tüm sırayı örün.

payette diamond bere 2Sıra 2: 1 ters, 1 ilmeği başka bir şişe alıp arka tarafa atın, 1 düz örün, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 ters olarak örün, 4 ters, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 ters, başka bir şişe alıp ön tarafa attığınız ilmeği 1 düz olarak örün, 1 ters örüp ve tüm sırayı aynı şekilde tamamlayın.

Sıra 3: Sıra ikide uygulanan adımları tekrar edin.

Sıra 4: 1 ters, 1 düz, 6 ters, 1 düz ve 1 ters olarak tüm sırayı tamamlayın.

Sıra 5: 1 ilmeği başka bir şişe alıp arka tarafa atın, 1 düz örün, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 ters olarak örün, 6 ters, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz olarak ilmeği 1 düz olarak örün ve tüm sırayı aynı şekilde tekrarlayın.

Sıra 6: 1 düz, 8 ters ve 1 düz olarak tüm sırayı son 10 ilmeğe kadar örün. Son ilmeğe geldiğinizde 1 düz, 8 ters, sondaki ilmeği sağ tarafa aşırın ve işaretleme yaptıktan sonra sağdaki 2 ilmeği sol tarafa yeniden aşırın.

Sıra 7: 8 ters,1 ilmeği başka bir şişe alıp arka tarafa atın, 1 düz örün, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 ters olarak örün aynı şekilde son 9 ilmeğe kadar devam edin.

Son 9 ilmekte 8 ters ve 1 düz örüp sırayı tamamlayın.

Sıra 8: 1 düz, 8 ters ve 1 düz olarak tüm sırayı örün.

Sıra 9: 1 ilmeği başka bir şişe alıp arka tarafa atın, 1 düz örün, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 ters olarak örün, 6 ters, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz olarak örün ve tüm sırayı aynı şekilde tekrarlayın.

payette diamond bere 3Sıra 10: 1 ters, 1 düz, 6 ters, 1 düz ve 1 ters olarak tüm sırayı tamamlayın.

Sıra 11: 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz olarak, 4 ters, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz, 1 ters olarak tüm sırayı aynı şekilde örün.

Sıra 12: 2 ters, 1 düz, 4 ters, 1 düz ve 2 ters olarak sırayı tamamlayın.

Sıra 13: 2, ters, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 2 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz olarak, 2 ters, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz, 2 ters olarak tüm sırayı aynı şekilde örün.

Sıra 14: 3 ters, 1 düz, 2 ters, 1 düz ve 3 ters olarak sırayı tamamlayın.

Sıra 15: 3 ters, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 2 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz olarak örün, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz, 3 ters olarak tüm sırayı aynı şekilde örün.

payette diamond bere 4Sıra 16: 4 ters, 2 düz, 4 ters örerek sırayı tamamlayın.
Tüm sıra tamamlandıktan sonra sıra birden 16’ye kadar 1 defa daha tekrarlayın.

Taç Modeli

payette diamond bere 5Sıra 1: 2 tane ters birlikte, 2 ters, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 düz, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz olarak örün, 4 ters olarak devam edin.

Sıra 2: 3 ters, 2 düz, 4 ters örerek sırayı tamamlayın.

Sıra 3: 2 ters, : 1 ilmeği başka bir şişe alıp arka tarafa atın, 1 düz, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 ters olarak örün, 1 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1 ters, başka bir şişe alıp arka tarafa attığınız ilmeği 1 düz olarak örün, 1 ters örerek tüm sırayı aynı şekilde tamamlayın.

Sıra 4: 2 ters, 1 düz, 2 ters, 1 düz ve 2 ters olarak sırayı tamamlayın.

payette diamond bere 6Sıra 5: 2 ilmeği başka bir şişe alıp arka tarafa atın, 1 düz, şişe alıp arka tarafa attığınız 2 ilmeği birlikte ters örün, 2 ters, 2 ilmeği başka bir şişe alıp ön tarafa atın, 1düz, ön tarafa attığınız ilmekleri birlikte ters örün, 1 düz örerek sırayı tamamlayın.

Sıra 6: 1 düz, 4 ters, 1 düz olarak son 6 ilmeğe kadar örün. Son 6 ilmeğe geldiğinizde 1 düz, 4 ters örüp son ve diğer sıranın birinci ilmeğini birlikte örün. Sonrasında o kısma işaret koyun.

Sıra 7: 4 ters, 2 düz birlikte örerek aynı şekilde son 5 ilmeğe kadar örün. Son beş ilmekte 4 ters, 1 düz örüp sırayı tamamlayın.

Sıra 8: 4 ters ve 1 düz örerek tüm sırayı tamamlayın.

Sıra 9: 1 ters, 2 ters birlikte, 1 ters ve 1 düz olarak tüm sırayı örün.

7Sıra 10: 3 ters ve 1 düz olarak tüm sırayı örün.

Sıra 11: 2 ters birlikte, 1 ters, 1 düz olarak tüm sırayı örün.

Sıra 12: 2 ters ve 1 düz olarak tüm sırayı örün.

Sıra 13: 2ters birlikte ve 1 düz tüm sırayı örün.

Sıra 14: 1 ters ve 1 düz tüm sırayı örün.

Sıra 15: 2 düz birlikte tüm sırayı örün.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder