Neden Ocean? Balık Yağının Faydaları

Neden Ocean? Balık Yağının Faydaları

Balık Yağı Nedir?

Balık yağı, genellikle yağlı balıklar dediğimiz somon, mersin balığı ton balığı, lüfer, ringa gibi balıklardan elde edilir. Bu balıklardan elde edilen balık yağında bir miktar E vitamini de kullanılmaktadır. E vitamini eklenmesindeki amaç balık yağının çabuk bozulmamasıdır. Bazı balık yağlarında ek olarak A, B1, B2, B3, C, D, kalsiyum, demir gibi vitaminlerin bir ya da birkaçı da bulunabilir. Balık yağı bir besin değil besin desteğidir. Pek çok kullanım alanı mevcuttur.

Balık Yağının Faydaları

Balık yağı çocuk yaşlı her yaş grubundan insan tarafından kullanılabilmektedir. Tedavi amacıyla, ya da tedavi sürecine destek amacıyla kullanılabildiği gibi çocuklarda doktor tavsiyesiyle rutin vitamin olarak da kullanılabilmektedir. Beyin fonksiyonlarının gelişimine düzenli olarak balık tüketmenin faydalarını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla beyin fonksiyonlarındaki işlevsizlik ile ilgili olan dikkat eksikliği ve hiperaktivite, depresyon, psikoz, Alzheimer gibi pek çok rahatsızlıkta destek olarak balık yağı kullanılabilmektedir.

Omega-3 yağ asitleri balık yağında bolca bulunmaktadır. Omega-3 kalp dostu olarak bilinmekte ve kan basıncını düzenlemede kalbe yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla özellikle kalple ilgili sıkıntılar olduğu durumlarda doktorlar tarafından balık yağı takviye olarak önerilebilmektedir.

Yüksek tansiyon gibi sinsi bir hastalıkta da yine doktorlar tarafından tansiyon dengelemede ki başarısı nedeniyle balık yağı önerilebilmektedir.

Trigliserit de çağımızda önemli bir sorun olup henüz kalple ilgili bir rahatsızlığı olmasa bile kişide trigliserit seviyesi yüksek ise kalp rahatsızlığı açısından riskli gruba girmekte ve dengeleyebilmek için de diğer başka ilaç ve beslenme önerilerinin yanı sıra balık yağı da tavsiye edilmektedir. Balık yağı bazı sürekli rahatsızlıkların günlük hayattaki etkilerini azaltmak içinde takviye olarak kullanılabilmektedir. Romatoid artrit, Adet ağrıları, böbrek sorunları, osteoporoz, damar sertliği gibi durumlarda ilaçların yanı sıra takviye olarak kullanılmaktadır.

Neden Ocean Balık Yağı?

 

Piyasada pek çok balık yağı markası bulunmaktadır. Ocean balık yağı ise pek çok öne çıkan özelliği ile diğerlerinden ayrılmaktadır. Uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilen Ocean balık yağı her seride bağımsız bir kuruluş olan IFOS tarafından test edilmektedir. IFOS, Ocean balık yağlarını 5 yıldız ile sertifikalandırmakta, bunu da Beslenme Konseyi CRN, Dünya Sağlık Örgütü WHO ve EPA ve DHA Organizasyonun belirlediği limitlere göre yapmaktadır.

Bu beş yıldız; Saflık-temizlik-güvenilirlik, Tazelik, İçerik garantisi, CRN ve WHO kalite standartları ve Ağır metal seviyeleri bazında verilmiştir. Ocean balık yağlarında tamamen temiz olan denizlerdeki balıklar kullanılmakta ve olası kimyasal ve ağır metal kalıntılarına karşı üstün yöntemlerle arındırma işlemleri yapılmaktadır. Dolayısıyla yapılan uluslararası testlerde her seride on kat daha saf olduğu belirlenmektedir.

Ocean balık yağı, içeriğinde yazan Omega-3 kadar, omega-3 içerir. Etiketleriyle içeriklerinin uyumluluğu da her seride denetlenip yıldız almaktadır. Ocean balık yağı tazelik konusunda da garanti vermektedir. Yakalanan balıklar 24 saat içinde işlenerek balık yağı haline getirilir. Bu durumda IFOS tarafından tescillenmektedir. Her seride tescillenen Ocean balık yağı güvenle kullanılabilecek balık yağı olarak gönlümüzde taht kurmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder