İPUÇLARIM

Mini Portatif Yastık Nasıl Hazırlanır?

Mini Portatif Yastık Nasıl Hazırlanır?

İş yerinde kestirirken, arabada da uzun yolculukta şekerleme yaparken ya da bir parkta güneşin tadını çıkartırken hemen çantanızın içinde rahat bir yastık taşıyabilmek ister miydiniz?

O zaman çok hızlı ve kolay bir şekilde mini yastığı nasıl hazırlayacağınızı görelim.

Gerekli Malzemeler
Bu portatif mini yastığı hazırlamak için eski ama sağlam bir şişme kolluk, eski bir tişört, metre, kalem, makas, iğne ve ipliğe ihtiyacınız var.

Hazırlayacağınız bu mini yastık hem sizin için hem de sürekli seyahat eden arkadaş ya da dostlarınız için mükemmel bir hediye olacaktır.

Mini Portatif Yastık

mini yastik 1Mini portatif yastığınızı hazırlamak için ilk önce şişme kolluğun hem yan taraflarını, hem kenarlarını hem de iç yüzey uzunluğunu tam olarak ölçün.

Bu kolluğun tüm ölçümleri 20 cm kadardır.

mini yastik 2Sonrasında aldığınız ölçüler doğrultusunda eski tişörtü kare olarak kesin. Kestiğiniz kumaşı yani eski tişörtü ya iki kat kesin ya da ölçümx2 şeklinde yani örnek vermek gerekir ise ölçü sonucu elde ettiğiniz sayı 20 cm ise 40 cm uzunluğunda kare bir kumaşı dikme payı da bırakarak kesin.

Eski tişört yerine çok daha kaliteli ve yumuşak kumaşlar kullanabilirsiniz. Özellikle yumuşak ve şişkin dokuda olan kumaşları kullanırsanız zaten yumuşak olan yastığı çok daha yumuşak bir hale getirebilir ve şekerleme yaparken de çok ama çok daha rahat edebilirsiniz.

mini yastik 3Daha sonra kumaşı can kolluğuna geçirin ve kesme payı da bıraktığınız yerlerden yani üst taraflardan kumaşın kenarlarını dikin.

Eğer evde el dikiş makineniz var ise çok daha sağlam bir şekilde dikme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

mini yastik 4Kumaşı yavaşça döndürerek can kolluğunun şişirme sübablarının olduğu kısımlar ile kumaşı karşılıklı bir şekilde birleştirin. Sübaplar dış kısımda kalacak şekilde kumaşı dikkatli ve plastiğe zarar vermeden dikin.

Gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra artık yeni mini yastığınız istediğiniz zaman kullanıma hazır!

Hazırladığınız bu mini yastığı sırt çantanızda, el çantanızda, ya da mini çantalarınızda bile şişirmenden kullanabilirsiniz. Bu mini yastığa ihtiyacınız olduğu anda kolluğu şişirmeniz yeterli olacaktır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.