Lamba Düğmesi Kapak Kaplaması Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Lamba Düğmesi Kapak Kaplaması Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Lamba düğmeleri her yerde ve hep aynı renkte ve biraz da sıkıcı öyle değil mi sevgili hanımlar. Pekiyi bu sıkıcı beyaz tek düze lamba düğmelerini istediğimiz kâğıt ile ya da sevdiklerimizin resmi ya da farklı tarzlarda kaplasak güzel olmaz mıydı?

Gerekli Malzemeler
Dekoratif kâğıt ve ya bir ünlünün ya da sevdiğiniz birinin resmi, maket bıçağı, tornavida, tutkal, su ve makas bu güzel projeyi tamamlamanız için gerekli olan malzemelerdir.

Lamba Kapak Düğmesi Kaplaması Yapımı

Yapmanız gereken ilk şey ışık düğmesini torna vida ile dikkatli bir şekilde yerinden çıkartmaktır. Eğer korkuyorsanız bu işi bilen birinden yardım almanızı öneririz.

lamba kapagi 1Dekoratif kâğıdı ya da hazırladığınız resim printini masaya koyun ve üzerine çıkardığınız lamba düğme kabını yerleştirin ve kenarlarını kalem ile çizerek belirleyin ve makas ile uygun bir şekilde kesin.

lamba kapagi  2Tutkalı aynı miktarda su ile karıştırın. Tutkalın çok incelmemesine dikkat edin.

lamba kapagi  3Su ile karıştırdığınız tutkalı kestiğiniz kâğıdın üzerine bolca sürün.

lamba kapagi 4Tamamen tutkalladığınız kâğıdı lamba düğmesi kapağına yapıştırın. Kâğıdı yapıştırdıktan sonra kaplamanın altında hava baloncuğu kalmaması için kalemle düzeltmeyi ihmal etmeyin.

lamba kapagi 5Maket bıçağını kullanarak kapağın diğer tarafından boşlukta kalması gereken kısımları ve vidaların geçmesi gereken kısımları keserek çıkartın.

Şimdi tek yapmanız gereken duvara yeniden ışık/lamba düğme kapağını monte etmek. Aynı adımları tekrarlayarak resimden diğer harika malzemelere kadar düğme kapaklarını hatta tüm evin düğme kapaklarını süsleyebilirsiniz.

Eğer daha önce düğme kapağı sökmediyseniz ya da korkuyorsanız bir bilenden yardım almanız konusunu tekrar hatırlatmak isteriz. Bu projeyi 18 yaş altı hiçbir okuyucumuz ebe beyinlerinin ya da bir büyüklerinin gözetimi olmadan kendi başlarına denemeye kalkmamalıdırlar.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder