Eklem Ağrısı Nasıl Geçer?

Eklem Ağrısı Nasıl Geçer?

Eklem ağrısı sadece ileriki yaşlarda ortaya çıkan bir sorun değildir. Bu ağrı çok fazla spor yapan ya da özellikle gün boyu ayakta çalışan kişilerinde sorunudur. Bu yüzden eklem ağrısı için birçok farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Eklem Ağrısı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Artritte rahatsızlığında özellikle propolis adı verilen merhem en çok işe yarayan merhemdir. Bu merhemi uygulamak için 100 gram kadar propolis merhemi ile 100 mili litre kadar da sıvı yağa ihtiyacınız olacak. Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra en az yarım saat boyunca ısıtın. Isıtma işlemini buhar banyosunda yapabilirsiniz. Yarım saat ısıttıktan sonra karışımın iyice soğuması için bir süre bekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı sadece yatmadan önce eklem bölgelerinize iyice sürün. Bu uygulamayı 3 hafta boyunca sürdürün.

Eklem ağrılarından kurtulmak için bir başka yöntemde çam ağacı dallarıdır. Çam ağacı dallarını kaynar suya koyun ve en az yarım saat boyunca bekletin. Yarım saat sonunda karışımı iyice süzün ve eklemlerinizi sıcak suyun içinde en az yarım saat kadar dinlendirin. Hem artritte hem de romatoid tedavisi için bu uygulamayı en az 7 defa ve kürler halinde tekrar edin.

Ya da isterseniz iki yemek kaşığı kadar çam iğnesinin içerisine sadece 100 gram kadar su ilave edin ve 2 dakikayı geçmeyecek şekilde kaynatın. Sonrasında pamuklu ve temiz bir bezi hazırlamış olduğunuz bu karışım ile iyice ıslatın ve sonra da eklemlerinizin üzerine koyun. Daha sonra bu bezin üzerine de temiz bir naylon serin ve bu naylonunda üzerini temiz ve sıcak bir atkı ile çok iyi bir şekilde sarın. Bu şekilde en az 35 ila 40 dakika kadar dinlenin.

Merhem ya da sargı dışında farklı bir yöntem istiyorsanız o zaman 150 gram kadar sarımsak ve 3 tane limonu doğradıktan sonra bu malzemeleri blendırdan geçirin. Sonra hazırladığınız bu karışımın içerisine en az 200 mili litre kadar su ekleyin ve en az 1 gün boyunca bekletin. Bir gün sonra karışımı iyice süzün ve her sabah sadece aç karnına ve 50 mili litre kadar için.

Eğer yukarıdaki yöntemlerden çok daha kolay bir yönteme ihtiyacınız varsa o zaman sabah ve akşam ağrıyan eklemlerinizi kâfur yağı ile ovun. Ovma işleminden sonra eklemlerinizi sıcak tutmak için sarın. Bu yöntem sayesinde disk hastalığından kaynaklanan ağrıları, kas ağrılarını ve de interkostal nevralji ağrılarını geçirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder