Artık Kumaştan Vazo Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

  • 17 Temmuz 2015
  • 780 kez görüntülendi.
Artık Kumaştan Vazo Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Artık Kumaştan Vazo Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Artık kumaşlar mı var, evde dekorasyondan eser yok mu, eviniz güzelleşmeli ama para harcayamaz mısınız? Merak etmeyin hanımlar bununda çözümü ipuçlarım.com adresinde.

Gerekli Malzemeler
Artık herhangi bir kumaş parçası, saç spreyi, siyah boya, metalik altın boya, yağ ya da vazelin, şeffaf streç, yapıştırıcı, su, beyaz çimento ya da alçı, makas, 1 tane sprey şişesi ya da benzeri bir şey ve koli bandı.

Artık Kumaştan Vazo Yapımı

Kumastan vazo yapimi 1Birinci adımda 2 tane uzun sprey şişesini ya da uzunluğu yaratabilecek herhangi bir şeyi birbirlerine koli bandı ile yapıştırıyoruz.

Kumastan vazo yapimi 2Her iki nesneyi de birbirine koli bandı ile yapıştırdıktan sonra koli bandını makas ile kesiyoruz.

Kumastan vazo yapimi 3Sonra şeffaf streç ile birbirlerine yapıştırmış olduğumuz şişeleri tamamen kaplıyoruz. Sonrasında tüm streçin üzerine yağ ya da vazelin sürüyoruz.

Kumastan vazo yapimi 4Daha sonra kumaşımızı yanı başımızda hazır bekleterek4 çorba kaşığı yapıştırıcı, 4 çorba kaşığı beyaz çimento, ya da alçı ile birlikte 4 çorba kaşığı kadar da suyu karıştırıp karışımı macun haline getiriyoruz. Kullanacağınız yapıştırıcı beyaz olursa çok daha iyi olur.

Kumastan vazo yapimi 5Hazır beklettiğimiz kumaşı çalışma masamıza seriyoruz ve tam ortasına birkaç kaşık kadar hazırladığımız macunu döküyoruz.

Kumastan vazo yapimi 6Ortasına macunu eklediğimiz kumaşı alıp macun kabının içerisine daldırıyoruz. Kumaşı macuna tamamen buluyoruz. Kumaşın her gözeneğinin macun ile kaplı olmasını sağlamak için birkaç dakika boyunca kumaşı macun kabının içinde çevirip ovalıyoruz.

Kumastan vazo yapimi 7Tamamen macun ile kaplanan kumaşı biraz önce hazırladığımız sprey kutusunun üzerine tepeden seriyoruz. Sonrasında kapta kalan macunları da kumaşa iyice yediriyoruz ve kuruması için serin bir yere bırakıyoruz.

Kumastan vazo yapimi 8Tam anlamı ile kumaş kuruduktan sonra içindeki sprey kalıbını kumaştan çekip çıkartıyoruz.

Kumastan vazo yapimi 9Vazo iskeletini siyah boya ile boyuyoruz. Hem içini hem de dışını elinizden geldiğince siyah boya ile kaplamaya gayret edin.

Kumastan vazo yapimi 10Sıra simli boyayı uygulamaya geldi. Bu noktada elbette istediğiniz rengi seçebilirsiniz sevgili hanımlar. Fakat bu projedeki boya metalik altın rengi.

Kumastan vazo yapimi 11Altın rengindeki boya hala ıslakken herhangi bir saç spreyini tüm vazoya püskürtüyoruz. Hem içe hem de dışa.

Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder