Saksı çiçekleri için toprak bakimi ve önemi

Saksı çiçekleri için toprak bakimi ve önemi

Saksı çiçekleri için toprak bakimi ve önemi

Bitkiler için toprak bakimi çok büyük öneme sahiptir. Saksı çiçekleri evde yetiştirilen nazik çiçeklerdir. Bu nedenle toprak bakimi nasıl olmalı, çiçeğin toprağı ne zaman değişir, ne sıklıkla toprağa gübre katılmalıdır vs tarzındaki sorunların yanıtlarını bilmek gerekir.

Saksı çiçekleri için toprak bakimi ve önemi  Saksı çiçekleri için toprak bakimi nasıl olmalı?

Saksı içerisindeki toprağa her yıl yeni gübre eklenmelidir. Gübre bitkiler için topraktaki gerekli minareleri sağlayacaktır. Yer yıl gübrelenen toprak çiçeklerin daha canlı olmasına yardim eder.

Saksıdaki toprak kış ayların sonu ve ilkbahar başlarında değiştirilmelidir. Şubat ayı ve Nisan ayı toprak değiştirmek için en uygun zamandır. Saksıdaki toprağı değiştirdiğinizde yeniden gübrelemeyi unutmayın.

Birçok saksı çiçeği için funda yapraklarını kurutup toprakların içine karıştırmanız çok faydalı olur. Toprağı temiz ince kum ile karıştırmakta çok iyi gelecek yollardan biridir.

Çiçeğiniz sararıp solmaya mı başladı? Kurumaya başlayan çiçeğin yeniden yeşermesi hakkında bilgiye ihtiyacınız var ise, BURDAKI konumuza bir göz atmanızı tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. çiçek vitrini dedi ki:

    saksı çiçeklerinin bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey çiçeğin toprak değişimi esnasında kökün dağılmamasıdır. Kök dağılır ise çiçek hemen ölür. Bakım düzenli olarak senede bir kez çiçeğin gelişimine büyüklüğüne göre yapılmalıdır.

  2. eski mynet sohbet dedi ki:

    Güzel paylaşım tşkler

  3. Görkem CAN dedi ki:

    Çeşitli bitkiler için satılan kimyasal canlandırıcılar mevcut olsa da en güzeli haftalık zaman ayırarak toprak, su bakımlarını yapmak.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder