Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür? (Lastik Örgü)

Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür? (Lastik Örgü)

Parmaksız lastik eldiven örmeye 42 adet ilmik ile başlayacağız. İlmekleri şişe geçirmeden önce mutlaka uzunca bir ip bıraktığınızdan emin olun. Bıraktığınız bu uzun ipi örgüyü dikmek için gerekli olacak.

Parmaksız Lastik Eldiven

parmaksiz eldiven 1Toplamda 423 ilmeği şişe geçirdikten sonra ilk 2 ilmeğe ters örgü ve sonraki 3 ilmeğe de 2 tane düz örgü örün. ( Yani 2 ter 3 düz örün.) daha sonra tüm ilmekleri aynı şekilde 2 ters ve 3 düz olarak örmeye devam edin. Sıra sonunda 1 tane ters örgü ile sırayı tamamlayın.

parmaksiz eldiven 2İkinci sırayı ise 1 düz, 3 ters ve 2 düz örerek tamamlayın. Sıra sonunu ise 2 düz örerek bitirin.

Aynı şekilde toplamda sıra bir ile sıra ikiyi 6 defa daha toplamda 12 sıra olana kadar örerek devam edin.

parmaksiz eldiven 3Lastik örgü kısmını örebilmek için toplamda 12 sıra ördükten sonra bu sefer 13. Sıradaki ilk iki ilmeği ters olarak örün ve üçüncü ilmeği hiç örmeden örülmüş gibi şişe aktarın ve sonrasında 2 ters ördükten sonra daha önce örmeden diğer şişe aktardığınız ilmeği sol taraftaki şiş ile yakalayın ve bu son ördüğünüz 2 ters örgü ilmeğinden geçirin.

parmaksiz eldiven 4Örgü ipini ön tarafa alın ve bu sefer yine 2 ters örün ve üçüncü ilmeği yeniden örülmüş gibi sağ taraftaki şişe aktarın ve sonra 2 tane düz örgü örün. Daha sonra yine aynı şekilde örülmemiş olan ve sağ taraftaki şişe aktarılan ilmeği sol taraftaki şiş ile yakalayın ve son ördüğünüz 2 tane düz örgünün üzerinden aşırın. Aynı şekilde tüm sırayı örün.

parmaksiz eldiven 5Sonraki sırada ise 1 düz ve bir ters ördükten sonra sağ taraftaki şişe ip atın ve bir tane ters örün. Sonra 2 tane düz örün ve 1 tane ters ördükten sonra yine sağ taraftaki şişe ip atın ve 1 ters, 2 düz örün. Aynı şekilde tüm sırayı örün.

parmaksiz eldiven 6Sonraki sırada sadece 2 ters ve 3 düz örerek tüm sırayı tamamlayın.

parmaksiz eldiven 7Bu sırayı 1 düz, 3 ters ve 2 düz olarak örerek tamamlayın.

parmaksiz eldiven 8Son 4 sırayı aynı şekilde toplamda 11 defa aynı sıralara uyarak örün. Sonrasında aşağıdan başlayarak üstteki lastik kısımlara gelene dek eldiveni dikin. Dikme işlemi yaparken başparmağınızın ölçüsü uyarınca açıklık bırakmayı ihmal etmeyin.

İngilizce Video İle Anlatım

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder