İlk Buluşmada Kadınlar Nasıl Davranmalı?

İlk Buluşmada Kadınlar Nasıl Davranmalı?

İlk buluşmada yanlış izlenim bırakmak herkesin korkulu rüyasıdır. Saatler İçinde kendinin fragmanını karşıdakine sunar, kapak fotoğraftan kitap beğenilmesi misali sizden etkilenmesini beklersiniz. İlk buluşmalar telaşlıdır, heyecanlıdır, içinde endişe barındırır. Senelerce dillendirilecek olaylar ve davranışlar ilk buluşmanın eseridir. İlk buluşmada kadınlar, kendilerini yanlış ifade etmelerine neden olacak konulardan uzak durmalıdır. Uzman psikologların önerdiği tavsiyeleri maddeler halinde sizn için derledik, ilk buluşmanızda işine yarayacaktır.

Giyim kuşam meselesi

Buluşmaya giderken kadınların erkeklerden daha özenli hazırlandığı söylenebilir çünkü hanımlar makyaj, kıyafet, aksesuarlar gibi birçok ayrıntıyı önemserler. İleride bu günü hatırlatacak imajlarını iyi göstermek asıl hedeftir. Renklerin bir enerjisi olduğu ve karşıdaki kişiye verilen ilk izlenim için önemli olduğu görülmüştür. Gideceğiniz mekan da hangi renk elbise giyeceğinizi etkiler.

Kırmızı aşkın ve romantizmin rengidir ancak ekmek arası balık yiyeceğiniz bir yerde vakit geçirecekseniz kırmızıyı çok yoğun şekilde kullanmamalısınız. Belki saçınıza kırmızı bir toka, kırmızı bir bileklik, kırmızı bir küpe takabilirsiniz. Eğer lüks bir lokantada yemek yiyecekseniz kırmızı bir elbise doğru bir tercih olacaktır.

Mavi huzur ve güvenin rengidir. Sahilde yürüyüş yapacaksanız, bir kafede bir şeyler içecekseniz, baş başa kaldığınız bir organizasyon söz konusu değilse mavi ve tonlarını kıyafetlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kahvaltıya gittiğinizde, balık ekmek yemeyi tercih ettiğiniz, yürüyüş yaparak martılara simit atmak istediğinizde mavinin huzuru karşınızdakine de yansır ve kendini size yakın hisseder.

Mor renk konuşmanın fikirsel olacağını gösterir

Renklerin enerjisi o kadar yüksektir ki, buluşmanın hangi konular üzerinde ilerleyeceğini bile etkiler. Mor tonları düşünmenin, ilahi gücün, fikirlerin rengi olduğundan karşıdakiyle siyasetten, farklı görüşlerden, konular hakkındaki tutumlardan konuşabilirsiniz. Böylelikle buluşma fikirlerin masaya konulduğu bir hal alır, çok romantik konuşmaların olacağı söylenemez. Aynı zamanda sarı rengi de zekânın temsilcisidir ancak mordan farkı sarının gelip gitme enerjisidir. Buluşmada çok uzun oturamazsınız, gitmek istersiniz, kısa sürelerle tuvalet için izin istemek, nefes almak istersiniz.

İlk buluşmada siyah renkte giyinmeyin

Siyah rengi resmiyetin, yasın, kendini güçlü göstermenin rengidir. İlk buluşmada kadınlar, siyah renk kıyafetler seçtiğinde erkeklerin samimi olmasını engeller. İş toplantısında ya da taziye evinde ancak siyahın uyumu söz konusudur. Karşınızdakinin size duygularını rahatça ifade etmesini istiyorsanız buluşmaya siyah giyip gitmeyin.

Piknik yapmaya gidecekseniz, trekking ya da doğa içinde bir mekanda buluşacaksanız yeşilin tonlarını kullanabilirsiniz. Yeşil doğanın sağlığını temsil eder ve büyümeyi, gelişmeyi ifade ettiğinden dolayı karşınızdakiyle yeni fikirler oluşturabilirsiniz.

İlk buluşmada mini etek giymeyin

Kadınlar he daim dişi ve çekici görünmek ister lakin ilk buluşmada çok dekolte giyilmesi önerilmez. Mini etek giydiğinizde eğer karşınızdaki erkeğin bu konuda olumsuz bir düşünce şekli bulunuyorsa, buluşmanın olumlu sonuçlanması mümkün değildir. Sizinle konuşurken gözlerinizin içine bakmasını istiyorsanız, dekolte ve mini etek ilk buluşma için yasak. Sağlıklı bir ilişkide erkeğin sizin için ilk düşüneceği şey seksi göründüğünüz olmamalı, zamanla o sizdeki seksiliği farkedecektir.

Size yakışan, kişiliğinizi yansıtan birçok kıyafetiniz olduğundan eminiz. Önerdiğimiz renklerde, sizi doğru enerjiyle karşınızdakine yaklaştıracak giyim tarzını seçmelisiniz. Kıyafetlerin spor ya da klasik olmasını da gideceğiniz mekâna göre ayarlamalısınız.

Koyu bir makyaj sizi yapay gösterir

Makyaj, kadıların güzelliğe küçük dokunuşlar gerçekleştiren bir sihirli değnek gibidir. İlk buluşmada karşıdakinin doğal ve samimi yaklaşımını bekliyorsanız siz de yapay bir görüntüden uzak durmalısınız. Çok koyu makyaj sizi çok güzel göstermez, yüzünüze uygun yapacağınız rötuşlar sizi mükemmel gösterir. İlk buluşmada bayanlar, koyu makyajdan uzak durun, sizi en doğru ifade eden makyajı yapmayı tercih edin.

İlk buluşmada telefonunuz yokmuş gibi davranın

Son zamanlarda telefona bağımlı olarak yaşamaya başladık, her dakika gözümüz telefona kaymakta. İlk buluşmada telefonla ilgilenmek karşımızdaki yaptığımız bir saygısızlıktır. Birkaç saatlik zaman diliminde telefonunuz yokmuş gibi davranın, sadece karşıdaki kişiye odaklanın. Bu tavrınız size değer katacaktır, unutmayın.

Telefonu yok saymak onu çantanızın içine saklamak değil. Telefonunuzu masanın üstünde ters çevirmek, çantanızdan hiç çıkarmamak, çalan telefona bakmamak karşıdakine güvensizlik oluşturur. Böyle bir durumda sizin bir şeyler sakladığını düşünür ve o günü başlamayan ilişki olarak hatırlar durursunuz.

Telefonunuz çaldığında eğer telefonu açmanız gerekiyorsa, buluştuğunuz kişiden izin alın, bu bir nezaket örneğidir. Telefonla çok uzun konuşmamalı, müsait olmadığınızı söyleyerek telefonu kapatmalısınız. Telefonda oyun oynamak, mesajlaşmak, sürekli sohbet arasında gözün telefona kayması sağlıklı geçen bir buluşmaya gölge düşürür.

İlk buluşmada eski sevgiliden bahsetmek

Buluşmalarda yapılan en büyük yanlış geçmişten bahsetmektir. Kendinizi doğru ifade etmek isterken geçmişte yaşadıklarınızı dillendirmemelisiniz. Özellikle ilk buluşmada bayanlar eski sevgilisinden bahsederse, karşıdaki kişiyi eski sevgilisini unutamamış düşüncesine kapılır. Erkek geçmişinizle ilgili sorular soruyorsa sadece evet hayırla cevap verin, ayrıntıları anlatmayın. Ayrıntıları anlatmanız konusunda baskı yapıyorsa, geçmişi önemsemediğiniz geleceğe odaklandığınızı net bir şekilde belirtin.

İlk buluşmada erkeğin geçmişiyle ilgili sorular sormayın. Onu maziye götürüp duygularını deşmeye gerek yok. Siz onun için hayatındaki yeni kişisiniz ve sizin özel olmanız kendinize duyduğunuz özgüvenle oluşur. Başkasının hayatına girmiş sevgililerini öğrenmek size sadece kıskançlık hissettirir, bu da ilk tanıştığınız kişiye duyacağınız bir duygu değildir.

Buluşmada çok konuşmayın ya da uzun süre suskun kalmayın

Çok iyi tanımadığınız bir kişinin karşısında nasıl hareket edeceğin konusunda afallayabilirsiniz, bu çok normaldir. Heyecandan çok anlamsız mevzulara girebilirsiniz ya da normalde tepki vereceğiniz bir olayda suskun kalabilirsiniz. Başkasının sizin hakkınızda ne düşündüğü çok da önemli değil çünkü siz kendiniz gibi davranmazsanız o günü mutsuz bitirirsiniz.

Buluşmada gereksiz konulara girmemekte ve karşıdakini ilgilendirmeyen konularda muhabbet etmemeye dikkat etmelisiniz. Buluşmalarda aynı bakış açısı yakalayabileceğiniz konular tercih edilmelidir. Belki ikinizin de ilgisini çeken bir hobi, felsefi konular, değerleriniz buluşmanın konusu olabilir.

Buluşmada yanlış anlaşılmaktan korkarak düşüncenizi söylememeyi tercih ettiğinizde, ileriki zamanlarda bu sizin önünüze başka bir konu olarak gelecektir. İlk buluşmada bu konu hakkında böyle düşündüğünü söylememiştin dediğinde, siz utandım diyemezsiniz. Kendini doğru ifade edebilen biri olarak tepki verilecekse çekinmeden vermelisiniz.

Kendinizin reklamını yapmayın

İlk buluşmada bayanlar, kendilerini güzel göstermek için yeteneklerinden bahseder, başarılarını dile getirir. Çevremde çok hanımefendi bulunurum, çocuklar beni çok sever, iş arkadaşlarım başarımı kutladı, ailemde ben çok özel bir yerdeyim gibi cümleler sarf etmeniz sizi karşıdaki erkeğin gözünde mükemmel kılmaz. Tam aksine sizi kendini beğenmiş, çok abartan biri gibi algılayabilir. İlk buluşmada yapılan hatalardan biri, kendini bir ürün gibi övmektir. Hiç kimse başkasının ne söylediğine inanmaz, kendi gördüklerine inanır.

Kendinizden bahsetmek yerine farklı konularda konuşmayı tercih edin. Size kendinizle ilgili soru sorduğunda tek cümleyle gerekli cevabı verdikten sonra sizi tanımak için zamana ihtiyacı olduğunu hatırlatın. Bir erkeğe kişiliğiyle ilgili soru sorduğunuzda bunun  doğruluğunu da deneyimleyerek öğreneceğinizi unutmayın.

Sessizlik olduğunda zorla konu bulmayın

İlk buluşmada sürekli muhabbet edeceksiniz diye bir kural yok. Bazen ortam sessizleşir, bu noktada beyninizi yeni konu bulmakta zorlamayın. Muhabbetlerde sessizlik anlaşamayacağınız anlamına gelmez, sadece akışta olmak demektir. Suskunluk yaşandığında “e anlat konuşmuyorsun, bu kadar mı muhabbet, çok suskunsun” gibi cümleler kullanmayın. Böyle bir durumda sessizliğin tadını çıkarın, durmadan muhabbet etmek zorunda olmadığınızı karşıdaki erkeğe uygun bir dille söyleyin.

İlk buluşma tanışmaktır, derin konulara girmeyin

Buluşmalarda tüm hayatınızın özetini yapmak zorunda değilsiniz. Bir saat öncesinde tanıştığınızı bir adam sadece sizinle ilgili gerekli meselelerde bilgi sahibi olmalı. İlk muhabbette kaç sevgilinizin olduğu, cinsel yaşamınız, ailenizle ilgili özel durumlarınız, maddi kaynaklarınızla ilgili bilgileri konuşmamalısınız.

Nelerden hoşlandığınızı, ne iş yaptığınızı, nasıl zaman geçirmekten hoşlandığınızı ifade edebilir, karşınızdakine bu konularda sorular sorabilirsiniz. Size cinsel deneyiminizle ilgili sorular soran erkeği uyarmalı, ısrar ediyorsa buluşmayı sonlandırmalısınız.

İlk buluşmada alkol kullanmayın

Eğer alkol kullanım konusunda sosyal bir içici kategorisinde yer alıyorsanız, ilk buluşmada alkol tüketmemelisiniz. Daha yeni tanıştığınız hakkında sadece birkaç şey bildiğiniz kişiyle birlikte alkol almak, kendinizi yanlış ifade etmenize neden olur. Alkol bir rahatlık ve saçmalama özgürlüğüdür, bu da sadece gerçekten güven duyduğunuz kişinin yanında olmalıdır. Alkol kullanmamanız yanında karşıdaki kişiden de aynı şeyi rica edin.

Daveti kim yaptıysa hesabı o öder

İlk buluşma teklifini bir bayan yaptıysa hesabı ödemek de ona düşer ancak erkekler bu konuda daha hassas olabiliyor. Bu yüzden siz hesap öderken engel olmaya çalışan erkeğe hayır demeyin. Buluştuğunuz erkeğin bu konudaki tutumunu bilmediğiniz için, hesabı ödeme talebi ilk sizden gelmeli. Buluşmanız sonunda arabasıyla sizi evinize bırakmasına müsaade edin ancak evinize davet etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder