Yeni Yıl Dekorasyon Fikirleri, Salon İçin

Yeni Yıl Dekorasyon Fikirleri, Salon İçin

Bu yıl eviniz tanıdığınız herkesin evinden daha şık ve daha çok yeni yıl ruhunu mu yansıtsın? Ama bunu nasıl yapacağınızı hatta nereden bile başlayacağınızı dahi bilmiyor musunuz?

O zaman aşağıdaki önerilere bir göz atın deriz.

Salon İçin Yeni Yıl Dekorasyon Fikirleri

yeni yil salon dekor 1Salonunuzda krem ve beyaz renkler hâkim ise o zaman yeni yıl süslemelerini de beyaz ve elbette pembe ya da tonlarında yapmalısınız.

yeni yil salon dekor 2Kırmızı ve beyazın hâkim olduğu bir salonda yine kırmızı ön plana çıkarmalısınız.

yeni yil salon dekor 3Şömineniz mi var ve modern olan bir şömine mi? O zaman şöminenin yanlarına ve üstüne kırmızı ağırlıklı süslemeler yapmayı deneyebilirsiniz.

yeni yil salon dekor 4Yumuşak ve soğuk renklerin bir arada bulunduğu bir odayı odaya gelişi güzel bırakılan renkli şekerleme şişeleri ve kavanozları ile canlandırabilirsiniz.

yeni yil salon dekor 5Sadelikten yanayım ama yeni yıl ruhu da olmalı diyorsanız minik yeşil ağaçlar ve bitkiler aynı zamanda kırmızı çiçekler ile ortamı şenlendirebilirsiniz.

yeni yil salon dekor 6Bu yıl ağacı ve hediye kutularını sıcak renkler yerine buz gibi turkuaz renginde süslemek isteyebilirsiniz.

yeni yil salon dekor 7Süslemeleri sadece ağaçta bırakıp diğer çelenk ya da bitkileri yeşil bırakıp biraz daha klasik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

yeni yil salon dekor 8Yeni yıl süslemelerine bu sefer meyveleri de eklemek ister misiniz?

yeni yil salon dekor 9Eğer koltuklarınız sade yani desensiz değil ise ve özellikle çiçekler ve yapraklar koltuğun üzerindeki desenler arasındaysa o zaman gözleri koltuklardan uzaklaştırıp odada bol yeşillikli, kırmızı odaklı ve altın sarısı şık süslerle dolu bir mekâna odaklayabilirsiniz.

yeni yil salon dekor 10Oda sakin renkler ile bezeli ise ve odanın bu sakinliğini korumak istiyorsanız beyazdan kaçınıp kırmızı ile yeşili birleştirip varsa odanın bir kenarına da altın sarısı süslemeler yapabilirsiniz.

yeni yil salon dekor 11Açık yeşil, beyaz ve mobilyanın birleşiminin bulunduğu bir odada çok fazla şatafata kaçmamakta fayda vardır. Bu yüzden kırmızı bitkileri elinizden geldiğince fazla tutmaya çalışın.

yeni yil salon dekor 12Duvarlar sarı ve koltuklar beyaz, telaş etmeyin altın sarısı süslemeleri her yere saçın.

yeni yil salon dekor 13Eğer mobilyalar salonda çok fazla ise ve sadece tek renkte değil hem açık hem de koyu mobilyalar varsa odayı kırmızı ve yeşil ile donatın.

yeni yil salon dekor 14Yerler parke ve koltuklar buz renginde ya da mavinin açık tonlarında ise odanın her yerinde kırmızı ağırlıklı süslemeler olmalı.

yeni yil salon dekor 15Salon da her yer beyaz mı? O zaman mutlaka bol ışık ve bolca altın sarısı kullanın.

yeni yil salon dekor 16Evde süslemeye ayıracak vaktiniz mi yok? Ama neşeden uzak bir salon da istemiyor musunuz? O zaman tüm vaktinizi sadece ağacı süslemeye ve ağacı büyük seçmeye ayırın.

yeni yil salon dekor 17Kareli ve düz renkte koltukların hatta ve hatta farklı renkte mobilyaların bir arada olduğu bir salonunuz mu var? O zaman yumuşak renklerde çiçekler ve bolca heykelcikler ile ortamı daha da ısıtabilirsiniz.

yeni yil salon dekor 18Salonunuz da farklı tarihlerden izler mi var? O zaman bu ortamı bozmayın ve sıcak sarı ışıklar ile yeşil ağaçlar ve sadece dallardan oluşan ağaçlar ile süsleme yapmak isteyebilirsiniz.

yeni yil salon dekor 19Koyu deri koltuklar ile birde taştan şömine dekorasyonu imkânsız mı kılıyor? O zaman büyük bir yılbaşını ağacını kırmızı renklerde ve sarı ışıklarla çok ağır olmamak şartı ile süsleyin. Ve şömineye kırmızı ve odanın göze çarpan bölgelerine kırmızı süsleri yerleştirin.

yeni yil salon dekor 20Beyaz ve krem renkler ile birlikte birde şömine mi var? O zaman kırmızıyı kullanmaktan biraz kaçınmalısınız.

yeni yil salon dekor 21Salonum zaten kırmızı ne yapmam lazım mı diyorsunuz? O zaman yeşile ağırlık verin deriz.

yeni yil salon dekor 22Beyaz ama klasik koltuklar ve odanın içi neredeyse her karesi beyaz mı? O zaman turkuaz ve turuncu gibi çok farklı renkler kullanarak odayı gerçekten canlandırabilirsiniz.

yeni yil salon dekor 23Yine eski model kareli koltuklar ama bu sefer modern bir şömine dokunuşu mu var? Işıklandırmayı en az noktada ama süslemeyi bol tutun.

yeni yil salon dekor 24Oda otantik ve modern dokunuşlara sahip aynı zamanda da geniş mi? O zaman süslemeleri yaymak yerine aynı noktada toplamayı ve ışıklandırmadan kaçınmamayı isteyebilirsiniz.

yeni yil salon dekor 25Küçük bir salon ve beyaz renkler mi hâkim? O halde kırmızıyı abartıp odayı çok şık bir hale getirebilirsiniz.

yeni yil salon dekor 26Salon çok geniş ve hem kareli hem beyaz hem de mobilya ile sarılı ise ışıklandırmaya önem vermeniz çok daha iyi olacaktır.

yeni yil salon dekor 27Kahverengi ve krem tonlardaki bir salonu hafif sarı ışıklar ve bol miktarda yeşil ile dekore etmek harika olacaktır.

yeni yil salon dekor 28Gri bir salon? O halde bolca kırmızı ve bulabildiğiniz her rengi süsleme olarak kullanabilirsiniz.

yeni yil salon dekor 29Eğer yeni yıl masasınız olduğu oda ve sandalye kumaşları kahverenginde ise o zaman masanın üzerindeki süslemeleri yeşil ve masa çevresini ışıklandırmayı isteyebilirsiniz.

yeni yil salon dekor 30Krem ya da beyaz koltuklara koyu renk perdeler mi eşlik ediyor? O halde sarı ışıkları ve altın sarısı süslemeleri tercih etmek isteyebilirsiniz.

Video Slâyt Gösterisi

https://www.youtube.com/watch?v=t-hYjOd8-fI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder