İPUÇLARIM

Mantara Karşı Bitki Çayı

Mantara Karşı Bitki Çayı

Mantar hastalığı bilhassa kadınların yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır.

Mantar dünyada en yaygın olan yaşam biçimlerinden biridir. Mantarın bilinen 100.000 türü bulunmaktadır. Mantar parazitleri insan vücuduna yerleştiğinde mikoz hastalığının oluşmasına neden olur.

Mantar Çayının Etkili Olduğu Mantar Türler

Hazırlayacağınız çayın etkili olduğu mantar türleri arasında oral kandidiyazis, akut ve kronik pamukçuk, ayak ve tırnak mantarı ve bağırsak kandidiyazisidir.

Mantara Karşı Bitki Çayı
Karışımı hazırlamak için aynı miktarlarda köknar iğneleri, meşe ağacı kabuğu, papatya çiçeği, kuril çayı, aynısefa çiçeği, ceviz yaprağı, kırlangıçotu, siyah ceviz yaprağı, adaçayı ve civanperçemini 1 çorba kaşığı kadar bu karışımın üstüne 2 su bardağı kadar kaynamış olan suyu ekleyin ve en az yarım saat kadar demlenmesi için bırakın.

Demleme sonrasında çayı süzün ve çayı yemek saatleri arasında için. Eğer isterseniz mantarın türüne bağlı olarak losyon, gargara ya da şırınga veya tampon olarak kullanabilirsiniz. Bu çay ile uygulanan tedavi süresi 1 ile 3 ay kadardır.

Bitki Çayının Zararları Ve Yan Etkileri
Yukarıda saydığımız bitkilerden herhangi birine alerjisi olan kişiler, çocuklar, emziren anneler ve gebeler bu çayı kullanmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. efe dedi ki:

    denedim bir faydasını görmedim. faydasını görenler var mı ?

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.