İPUÇLARIM

İnce Temizliğin Püf Noktaları Nelerdir?

İnce Temizliğin Püf Noktaları Nelerdir?

Beyaz çarşaflar ama tamamen beyaz, ya tüller onlarda temiz ve beyaz, pekiyi ya evdeki diğer eşyalar? Mesela çekmeceler, şişedeki yağ izleri, halıdaki sigara lekesi, ışıl ışıl parlayan bir sürahi? Evet, hanımlar her telden bir ses çıkar ve herkes genel temizlik konusunda size bir şeyler önerir durur. Fakat evde genel temizliğin yanı sıra ince işlerde vardır ve bu işler için kimse bir öneri dahi getirmez. Evet anladığınız üzere bugün ince temizliğin püf noktaları makalemizde ince detaylara değinip hayatınızı daha bir kolaylaştırmayı planlamaktayız. Gelin isterseniz birçok kişinin aklına dahi gelmeyen ama evde bu eşyaların temizliğine de gereksinim duyduğumuz ve bir türlü kolay ve hızlı temizleme yolları bulamadığımız birçok eşyanın temizliği nasıl olur bunları hep beraber görelim.

Fincan Lekeleri Nasıl Çıkar?

Evde her gün ve sürekli kullandığımız fincanların içi zaman geçtikçe koyu bir renk almaya başlar. Ve bazen bu lekeleri bulaşık makinesi dahi çıkartamaz. Bu gibi durumlarda titiz olan hanımların da içi pek rahat etmez. O zaman titiz ev hanımlarını daha fazla bekletmeden çay ve kahve lekeleri yüzünden içleri koyu bir renk almış olan fincanlar nasıl temizlenir hep beraber öğrenelim. Evet, hanımlar bu aslında çok kolay bir işlemdir, yapmanız gereken ise bir portakal ya da limon kabuğunu kesip üzerine biraz tuz ekleyip fincanlarınızın içini temizlemeniz yeterlidir.

Beyaz carsaf

Şişedeki Yağ Nasıl Çıkar?

Eğer sizde şişede kalan ve kötü görünen yağlardan ve izlerinden nefret ediyorsanız o halde yağlı şişeyi önce deterjan yardımı ile iyice çalkalayın. Daha sonra duruladığınız şişeye biraz sodalı su ilave edin ve bir güzel çalkalayın. Eğer mümkünse şişeyi 5 dakika gibi bir süre sodalı su ile çalkalayın. Ve daha sonra çalkaladığınız şişeye kahve telvesi atın. Şimdi ise tek yapmanız gereken şişeyi birkaç dakika daha çalkalamaktır. Birkaç dakika sonra duruladığınız şişede yağdan eser kalmadığını göreceksiniz.

Beyaz Tül Perdeler Hayal Değil

Tül perdelerinizi alalı yıllar oldu değil mi? Ve tül perdeleriniz artık eskisi gibi beyaz görünmüyor. Tamam, merak etmeyin tül perdelerinizi hemen ilk günkü gibi beyaz ve temiz yapmanın yolu tüllerinizin ya da perdelerinizin yıkama suyuna 2 kaşık kadar toz şeker ilave etmenizdir. Sizde sonuçlarına inanamayacaksınız.

Beyaz Çarşaflara Kavuşalım

Beyaz çarşaflarınızı öncelikle klorlu su ile ya da çamaşır suyu ile yıkamamalısınız. Sürekli çamaşır suyu ilaveli yıkama yaparsanız çarşaflarınız çok hızlı eskiyecektir ve hızla sararacaktır. Eğer elinizde sararmış bir çarşafınız var ise o zaman muhakkak oksijen bazlı çamaşır sularını tercih edin.

Hızlı Çekmece Temizliği Nasıl Yapılır?

Eğer çekmeceleriniz için çok fazla vakit harcamak istemiyor ve hızlı bir çekmece temizliği yapmak istiyorsanız yani çekmecelerdeki eşyaları kaldırmadan temizliği tamamlamak istiyorsanız elektrik süpürgenizin ucuna ince bir çorap geçirmeniz yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.